Aktualności
Zanim ruszysz w góry

Zanim ruszysz w góry

Wyprawa w polskie góry, zwłaszcza w okolice Zakopanego, wiąże się z ryzykiem stania w korku na tzw. zakopiance. Osobom, które planują podróż tą trasą, polecamy skorzystanie z systemu: Czas przejazdu na odcinku Kraków - Myślenice - Rabka Zdrój - Zakopane.

Został on stworzony dla kierowców, by – poprzez monitorowanie i informowanie o aktualnych warunkach jazdy na trasie Kraków- Zakopane- Kraków – usprawnić korzystanie z tej popularnej trasy.

System polega na rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych w punktach pomiarowych i obliczaniu czasu przejazdu na odcinku Kraków – Myślenice – Rabka-Zdrój – Nowy Targ – Zakopane. Dane natychmiast przesyłane są do centrum zarządzania, by na bieżąco pokazywać go na tablicach.

Cały system został opisany na stronie www.nadrodze.info. Dodatkowo można na niej znaleźć rozmieszczenie urządzeń wchodzących w skład systemu, czyli stacje meteorologiczne, pomiaru ruchu, tablice zmiennej treści, kamery. Są tam również zestawienia bieżących czasów przejazdu oraz średnich prędkości pomiędzy poszczególnymi węzłami. Możliwy jest podgląd aktualnie wyświetlanych na tablicach treści, obrazów z kamer, czasów przejazdu i średnich prędkości na poszczególnych odcinkach. 

foto: moto2

fot. nadrodze.info

JAG