Rozmowy
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Zaprosić Świętą Rodzinę pod swój dach

Przywiązanie do rodziny, tęsknota za ciepłem domowego ogniska na poziomie deklaracji to jedno, zaś tworzenie szczęśliwej rodziny - jako umiejętność - jest czymś zupełnie innym. Ludzie, którzy nie mają dobrego wzorca budowania relacji małżeńskich, rodzinnych, szukają tego, czego nie doświadczyli, eksperymentując na miłości.

Proszę Księdza, Polacy deklarują przywiązanie do rodziny, tradycji, a jednocześnie rośnie tolerancja dla tzw. wolnych związków, wzrasta liczba rozwodów. Co się dzieje z rodziną? Czy jej klasyczny model przechodzi do lamusa? 

Przywiązanie do rodziny, tęsknota za ciepłem domowego ogniska na poziomie deklaracji to jedno, zaś tworzenie szczęśliwej rodziny – jako umiejętność – jest czymś zupełnie innym. Ludzie, którzy nie mają dobrego wzorca budowania relacji małżeńskich, rodzinnych, szukają tego, czego nie doświadczyli, eksperymentując na miłości. Spotkałem kiedyś pewną młodą kobietę, która uzasadniała swój wolny związek słowami: „Chcę mieszkać w końcu z kimś, kto mnie kocha; w domu tego nie miałam”. ...

WA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł