Aktualności
Zaproszenie na szkolenie organistów

Zaproszenie na szkolenie organistów

Diecezjalna Komisja ds. Muzyki Kościelnej zorganizuje i przeprowadzi szkolenia dla organistów i muzyków posługujących w parafiach naszej diecezji.

Szkolenia te odbędą się w wyznaczonych rejonach duszpasterskich według harmonogramu: rejon siedlecki przy parafii katedralnej (dekanaty: domanicki, grębkowski, łosicki, siedlecki, suchożebrski, zbuczyński) – 9 stycznia, w godz. 10.00-15.00; rejon parczewski przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie (dek.: hański, parczewski, wisznicki, włodawski) – 30 stycznia, 10.00-15.00; rejon łukowski przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie (dek.: adamowski, łukowski I i łukowski II) – 20 lutego, 10.00-15.00; rejon garwoliński przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie (dek.: garwoliński, łaskarzewski, osiecki, rycki, żelechowski) – 27 lutego, 10.00-15.00; rejon bialski przy parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej (dek.: bialski południowy, bialski północny, janowski, terespolski) – 3 kwietnia, 16.00-20.00; rejon radzyński przy parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podl. (dek.: komarowski, międzyrzecki, radzyński) – 8 maja, 10.00-15.00.

Tematyka wykładów i ćwiczeń w ramach szkoleń będzie obejmowała: pieśni na uroczystości jubileuszowe w czerwcu 2018 r. (dobór śpiewów, opracowania akompaniamentu, opracowania dla scholi i chóru, przygrywki i postludia), pieśni podczas misji świętych (propozycje tematyczne, opracowania o różnym stopniu trudności), pracę warsztatową nad dykcją i emisją głosu. Koszt szkolenia wynosi 50 zł (w tym posiłek i materiały).

„Pragnę także zaznaczyć, że obecność przynajmniej jednej osoby zajmującej się w parafii muzyką w liturgii lub duszpasterza z parafii, w której nie ma takiej osoby, z każdej parafii w ramach rejonu jest obowiązkowa. W wypadku braku możliwości uczestnictwa w szkoleniu w swoim rejonie każdy organista zobowiązany jest do wzięcia udziału w szkoleniu w innym terminie, w innym rejonie. Tematyka zajęć i zakres materiału będą we wszystkich rejonach takie same” – czytamy w komunikacie księdza biskupa. 

LA