Sport
Zaskoczyli wszystkich

Zaskoczyli wszystkich

Siedlecki KPS Jadar nieoczekiwanie wygrał z Pekpolem w Ostrołęce.

Mało kto dawał szansę KPS Jadar na zwycięstwo z Pekpolem w Ostrołęce. Zespół gospodarzy zajmował przed meczem pozycję wicelidera i prezentował się bardzo dobrze w tegorocznych rozgrywkach, natomiast dyspozycja ekipy z Siedlec bywała różna. Tymczasem w Ostrołęce doszło do niespodzianki. Niemający nic do stracenia siedlczanie zagrali zmotywowani i pełni wiary we własne umiejętności. Swoim podejściem i grą zaskoczyli gospodarzy. Pierwszy set był wyrównany do stanu 18:18, ale końcówka to już wyraźna dominacja gości. Podobnie było w drugiej partii, z tym że KPS zaczął przeważać już od stanu 14:14. W trzecim secie gospodarze zagrali najlepiej w całym meczu i uzyskali prowadzenie 20:15. Zespół trenera Macieja Nowaka nie zrezygnował jednak – odrobił straty i nie pozwolił Pekpolowi wygrać seta. Gospodarze mieli dwie piłki setowe przy stanie 24:22, ale siedlczanie wyrównali stan meczu i wygrali na przewagi 27:25. W całym spotkaniu KPS wygrał 3:0.


I liga

21 kolejka

Pekpol Ostrołęka – KPS Jadar Siedlce 0:3 (21:25, 20:25, 25:27)

KPS Jadar: Chwastyniak, Kowalski, Kowalczyk, Długosz, Bucki, Jasiński, Kaniowski (libero) oraz Bułkowski. Trener: Nowak

Pozostałe wyniki: AZS UAM Poznań – Kęczanin Kęty 2:3, Stal Nysa – Czarni Radom 2:3, Cuprum Lubin – Camper Wyszków 3:1, MKS Będzin – Ślepsk Suwałki 3:1, Energetyk Jaworzno – BBTS Bielsko-Biała 0:3


MOIM ZDANIEM

Jakub Kowalczyk – KPS Jadar

Pełna mobilizacja w naszym zespole, trochę luźne podejście siatkarzy z Ostrołęki do meczu – stąd nieoczekiwana wygrana. Zagraliśmy bardzo dobrze pod każdym względem. Ponadto nie traciliśmy nadziei i nie brakowało nam determinacji w trudnych momentach, kiedy przeciwnik miał przewagę.

Andrzej Materski