Kultura
Źródło:
Źródło:

Zatańczył dla swoich

Na scenie kina „Sława” wystąpił Brian Poniatowski. Zwycięzca programu „You Can Dance - Po prostu tańcz” przyjechał do miasta podziękować za doping i wysłane esemesy.

 
Brian Poniatowski pochodzi z Międzyrzeca Podlaskiego. Dlatego burmistrz Artur Grzyb postanowił zaangażować mieszkańców we wsparcie krajana w walce o zwycięstwo w programie. Na pl. Jana Pawła, w tzw. „strefie Briana”, odbyły się dwa eventy – 30 maja i 6 czerwca – podczas których mieszkańcy wspólnie oglądali na telebimie transmisję show, głośno dopingowali tancerza i wysyłali wspierające go esemesy. Brian wygrał program, a swoim przyjazdem i tańcem chciał podziękować mieszkańcom rodzinnego miasta.

 Tytuł zasłużonego

2 września sala kinowa była wypełniona po brzegi. Spotkanie z Brianem rozpoczęło się projekcją filmu, przedstawiającego dopingujących tancerza międzyrzeczan. Nakręcił go uczeń miejscowego liceum – Adam Witeczek. Od przewodniczącego rady miasta Roberta Matejka i wiceprzewodniczącego Andrzeja Zygmunta Brian otrzymał tytuł i odznakę „Zasłużony dla miasta Międzyrzec Podlaski”. Członkowie międzyrzeckiego klubu tańca towarzyskiego „Iskra” przygotowali dla tancerza i publiczności niespodziankę – wykonali walca oraz układ złożony z tańców latynoamerykańskich.

 Warsztaty dla dzieci

Pomiędzy tańcami Brian odpowiadał na pytania dotyczące wspomnień z programu, treningów oraz przyjaźni i rywalizacji między tancerzami. Ciekawym elementem imprezy były warsztaty tańca, na które Brian zaprosił wszystkich chętnych z widowni. Na scenie zgromadziło się kilkadziesiąt gotowych do nauki dzieci w różnym wieku. Ich zadaniem było powtarzanie pokazywanych przez tancerza kroków, które stworzyły ciekawy choreograficzny układ. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Potem przez blisko godzinę Brian rozdawał autografy.