Źródło: M
Źródło: M

Zawód gospodarzy

Nieoczekiwana, choć wyraźna porażka KPS Jadar z sąsiadem w tabeli.

Spotkanie sąsiadów w tabeli KPS Jadar ze Ślepskiem, walczących o awans do pierwszej ósemki po rozgrywkach zasadniczych, określane było jako mecz o sześć punktów. Wygrana gospodarzy za trzy punkty dawała im bowiem powiększenie przewagi w tabeli do pięciu punktów, natomiast porażka – tracenie punktu do bezpiecznego ósmego miejsca. Niestety, sprawdziła się ta druga wersja. Grający wyraźnie bez życia gospodarze ulegli rywalowi z Suwałk. Niemrawa gra siedlczan w pierwszych dwóch setach i czwartym, do tego słabe przyjęcie dobrej zagrywki Ślepska – to przyczyny przegranej KPS. Dwa pierwsze sety przebiegały pod dyktando gości, a siatkarze z Siedlec tylko momentami toczyli wyrównaną walkę. Nadzieje na odwrócenie losów meczu wróciły w trzeciej partii. Wtedy role się odwróciły i to KPS dominował na parkiecie. Gospodarze grali zdecydowanie, prezentując przy tym lepszą motorykę i repertuar siatkarskich umiejętności, z kolei goście byli cieniem zespołu z dwóch pierwszych setów. Wszystko wróciło jednak do normy w czwartej partii. Po równym początku Ślepsk uzyskał przewagę punktową, której nie oddał do końca meczu.

MOIM ZDANIEM

Dominik Kwapisiewicz – trener KPS Jadar

Zawiedliśmy, przegrywając tak ważny dla nas mecz. Nie wiem, skąd wzięła się tak słaba postawa zespołu. Wyraźnie brakowało nam zaangażowania, determinacji i koncentracji. Bez wątpienia był to nasz najsłabszy występ w tegorocznych rozgrywkach.

I liga mężczyzn

14 kolejka

KPS Jadar Siedlce – Ślepsk Suwałki 1:3 (22:25, 14:25, 25:18, 20:25)

KPS Jadar: Chwastyniak, Bułkowski, Gorzkiewicz, Kowalczyk, Bucki, Jasiński i Kaniowski (libero) oraz Rejowski, Żakieta, Zbucki (libero). Trener: Kwapisiewicz

Pozostałe wyniki: Cuprum Lubin – AZS UAM Poznań 3:1, MKS Będzin – Stal Nysa 3:1, Pekpol Ostrołęka – Kęczanin Kęty 3:0, Energetyk Jaworzno – Czarni Radom 0:3, BBTS Bielsko-Biała – Camper Wyszków 3:2