Aktualności
Zbiory w internecie

Zbiory w internecie

Zbiory Muzeum Południowego Podlasia zostaną poddane digitalizacji. Miasto uzyskało na ten cel 615,1 tys. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Projekt obejmuje niezbędne prace budowlane, adaptacyjne i instalacyjne, których celem jest dostosowanie pomieszczeń do potrzeb funkcjonowania serwerowni i pracowni digitalizacji. Zakupione zostanie pełne wyposażenie

pracowni, tj. sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, aparaty oraz inne specjalistyczne urządzenia, a także aplikacja służąca opracowaniu i inwentaryzacji zbiorów oraz prezentacji efektów prac digitalizacyjnych. Uruchomiony zostanie portal internetowy służący prezentacji wyników digitalizacji, który będzie dostosowany do wymagań osób z niepełnosprawnościami.

– Realizacja tego projektu tworzy nowy wymiar Muzeum Południowego Podlasia. Dzięki digitalizacji możliwe stanie się udostępnienie wszystkim zainteresowanym bezcennych zbiorów naszego muzeum, w tym jednej z największych w Polsce kolekcji ikon rosyjskich z XVII-XIX w. Z pewnością wiele osób po obejrzeniu eksponatów w wersji cyfrowej zapragnie przyjechać do Białej Podlaskiej, by zobaczyć je na żywo – mówi prezydent Michał Litwiniuk.

MD