Aktualności
Zdążą przed końcem roku?

Zdążą przed końcem roku?

Łosickie rady: powiatu oraz miasta i gminy zebrały się na nadzwyczajnych sesjach, podczas których zadecydowano o realizacji wspólnych inwestycji.

Jeszcze w tym roku wyremontowany ma zostać niespełna trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej w Szańkowie (od krajowej 19 w kierunku trasy Łosice – Olszanka). Na ten cel powiat pozyskał dotację w wysokości 1 mln 350 tys. zł. Po 200 tys. zł dołożą do inwestycji starostwo oraz urząd miasta i gminy. – Droga jest ważna także z tego powodu, że niedaleko niej powstał zakład skupu pieczarek. Liczę, że mieszkańcy aktywnie włączą się w jej budowę. W ramach przebudowy muszą być wykopane rowy. Kilku rolników, którzy posiadają przy drodze grunty, jeszcze się zastanawia. Tej szansy nie można zmarnować – podkreślał starosta Czesław Giziński.

Drugą inwestycją, także zaplanowaną na ten rok, jest budowa – na bazie istniejącego boiska przy Zespole Szkół nr 1 w Łosicach – tzw. „białego orlika”, czyli sztucznego lodowiska. Inwestycja ma być dofinansowana w połowie ze środków zewnętrznych. – Udało nam się pozyskać dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł – przyznał starosta. – Druga część będzie pochodzić z tzw. środków własnych – starostwo dołoży do 140 tys. zł, a urząd miasta i gminy – 160 tys. zł – wyjaśnił, dodając, iż trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji.

TN