Aktualności
Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem

Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem

Podopiecznym Caritas z terenu Mazowsza Carrefour ufundował 120 wyprawek szkolnych, dołączając tym samym do ogólnopolskiej kampanii „Tornister pełen uśmiechów”. Dodatkowo - m.in. w hipermarkecie Carrefour w Mińsku Mazowieckim - do 1 września potrwa zbiórka darów na rzecz dzieci.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej prowadzi 10 placówek wsparcia dziennego, z których w ciągu roku korzysta blisko 400 dzieci w wieku szkolnym. W tej grupie znajduje się 120 podopiecznych z Warszawy, Legionowa, Otwocka i Mińska Mazowieckiego, którzy dzięki wsparciu Fundacji Carrefour co dzień otrzymują pełnowartościowe posiłki. Grono potrzebujących jest jednak znacznie większe.

W reakcji na niepokojące dane Carrefour przekazał dzieciom na Mazowszu 120 „tornistrów pełnych uśmiechów”. Znajdują się w nich piórniki, kredki, zeszyty i wszystko inne, co niezbędne w szkolnych ławach. Dodatkowo, Carrefour wspólnie z wolontariuszami Caritas przeprowadzi zbiórkę artykułów szkolnych. Odbywa się ona m.in. w Mińsku Mazowieckim przy ul. Warszawskiej 61.

MLS