Aktualności
Zdecyduj i zagłosuj

Zdecyduj i zagłosuj

Do 30 czerwca będzie można oddać swój głos na wybrany projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Jak zwykle to mieszkańcy województwa zdecydują, które inicjatywy są potrzebne w ich regionie.

Na ich realizację samorząd przeznaczył na 25 mln zł. – Każdy może oddać dwa głosy: po jednym na projekt ogólnowojewódzki i podregionalny – informuje Sara Michalska z urzędu marszałkowskiego. Jak wylicza, w sumie zgłoszono 329 projektów. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 174, w tym 17 z regionu siedleckiego.

Kurs samoobrony, warsztaty ekologiczne, wakacyjna akademia sportu, biesiada regionalna, wyjazdy na basen z nauką pływania, rodzinny piknik sportowy, program edukacyjny dla dzieci i dorosłych, strefa edukacyjna dla kobiet w ciąży i po porodzie, zakup karetki bariatrycznej dla pogotowia czy renowacja terenów zielonych – to tylko niektóre z propozycji subregionu siedleckiego. – Do trzeciej edycji BOM zgłoszono o wiele więcej projektów niż w latach poprzednich. To pokazuje, że idea budżetu obywatelskiego ma sens, a mieszkańcy chcą decydować o tym, co dzieje się w ich otoczeniu – zauważa Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego. I dodaje: – W tym roku siedlczanie zaproponowali w sumie aż 35 projektów, do głosowania weszło 17 za łączną kwotę ponad 3,1 mln zł. To dużo. W poprzednich edycjach mieliśmy mniej więcej tyle projektów, ile środków, więc nie było pomiędzy nimi zbyt dużej konkurencji. Tym razem będzie trudniej. Pamiętajmy bowiem, że wygrają tylko te inicjatywy, które będą mogły być sfinansowane z puli, jaka jest na ten subregion przygotowana.

Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2023 r. Głosowanie trwa! Szczegóły na stronie bom.mazovia.pl, w siedzibie urzędu marszałkowskiego oraz jego delegaturach.

IZU