Rozmowy
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Zdemaskują fałszywych proroków

Wszystko szybko się wyjaśni, gdy zajrzymy do 18 rozdziału Pierwszej Księgi Królewskiej, do historii proroka Eliasza. Znajdziemy tam scenę, która w Biblii Tysiąclecia nazwana jest sądem nad fałszywymi prorokami. Eliasz, poprzez wezwanie Boga i bardzo pokorną modlitwę, dokonuje tam niezwykłego znaku.

Co kryje się pod hasłem tegorocznego „Jerycha Młodych”? „Próba ognia” brzmi tajemniczo…

Wszystko szybko się wyjaśni, gdy zajrzymy do 18 rozdziału Pierwszej Księgi Królewskiej, do historii proroka Eliasza. Znajdziemy tam scenę, która w Biblii Tysiąclecia nazwana jest sądem nad fałszywymi prorokami. Eliasz, poprzez wezwanie Boga i bardzo pokorną modlitwę, dokonuje tam niezwykłego znaku. Z nieba spada ogień, który na oczach kilkuset pogańskich proroków spala przygotowaną ofiarną żertwę. Fałszywi prorocy chcieli dokonać czegoś podobnego, ale okazało się, że za nimi nie stoi Bóg, że reprezentują nicość.

Poprzez przywołanie tamtej sceny dotkniemy tematu fałszywych proroków, a więc propozycji życia, które dziś stoją przed młodymi, kusząc, narzucając się i wciągając, a czasami nawet manipulując młodym człowiekiem. Powiemy o kulturze konsumpcji i relatywizmu. Na „Jerychu” będziemy mówić o okultyzmie i wróżbiarstwie, które funkcjonują dziś tak samo, jak za czasów królowej Jezabel. Coraz rzadziej na szyi młodego człowieka widać krzyżyk, bo zastąpiono go amuletami. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł