Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Żeby się nie nudziło

Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy przygotował dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji. Były turnieje sportowe, konkursy piosenki i tańca oraz warsztaty plastyczne.

Podczas ferii rozegrano turniej strzelecki z broni pneumatycznej, w którym najlepsi okazali się: Rafał Białach z Kąkolewnicy Wschodniej i Adrian Galarowicz z Rudnika. Odbył się też turniej deblowy w tenisie stołowym, w którym wzięło udział dziewięć par. Wygrali go Marcin Grzeszyk i Hubert Soliński. 20 zawodników wystartowało ponadto w turnieju stołowym dla szkół podstawowych. Jego zwycięzcą okazał się Mariusz Iwanowski z Kąkolewnicy Wschodniej. Natomiast w turnieju tenisa stołowego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Marek Wierzbicki z Kąkolewnicy Północnej.

Dla piosenkarzy amatorów zorganizowano gminny konkurs „Od przedszkola do Opola” i „Ty też możesz zostać gwiazdą”. Wzięło w nim udział 10 wykonawców z Kąkolewnicy, Wygnanki, Żakowoli, Turowa, Grabowca i Polskowoli. Poziom prezentacji – zdaniem jury – okazał się wysoki i trudno było wskazać najlepszego wykonawcę. Przyznano więc – Patrycji Mańko i Martynie Lep z Kąkolewnicy Południowej – dwa równorzędne pierwsze miejsca.

W ramach konkursu tańca współczesnego zaprezentował się zespół hip-hop z Kąkolewnicy oraz „Sparks” z Polskowoli. Chociaż występy obu grup stały na wysokim poziomie, to jednak jury wyżej oceniło popis zespołu z Kąkolewnicy, który od kilku miesięcy ćwiczy pod okiem Bernadetty Filimon – instruktorki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu.

– Atrakcją ferii były też warsztaty plastyczne, podczas których najmłodsi mogli spróbować swych sił w szkicowaniu pod okiem miejscowego plastyka i zaprzyjaźnionego artysty malarza – podkreśla dyrektor Bożena Adamowicz. W drugiej części spotkania tajniki malarstwa na płótnie przedstawił artysta z Turowa Adam Popławski. Zaprezentował on i omówił również kilkanaście swoich prac malarskich. W trakcie ferii rozstrzygnięto też konkurs plastyczny pt. „Tradycja bożonarodzeniowa”, na który wpłynęły 44 prace w różnych technikach ze szkół podstawowych z Turowa, Brzozowicy Dużej i Żakowoli.

BZ