Zgasili Znicz

Mimo że zespół SKK nie był faworytem tego spotkania, wygrał, i to w sposób zdecydowany. Było to jak dotąd najlepsze spotkanie siedlczan w I lidze.

Siedleccy koszykarze znakomicie rozpoczęli derbowy mecz ze Zniczem Pruszków. Grali szybko i skutecznie, co przełożyło się na prowadzenie po pierwszej kwarcie 24:13. Nie do przejścia był środkowy SKK Piotr Miś, który uzyskał w tej części 19 punktów. Kolejne minuty meczu niewiele zmieniły, bowiem w dalszym ciągu to siedlczanie dominowali. Przeważali pod każdym względem. Chwila dekoncentracji przed przerwą spowodowała jednak, że przewaga, która momentami wynosiła 15 pkt zmalała do 7, ale początek trzeciej kwarty to znów popisowa gra SKK. Rywale z Pruszkowa, w dalszym ciągu zagubieni i przytłoczeni przez doping siedleckiej publiczności, nie zdołali rozwinąć skrzydeł. Wprawdzie w ostatnich dziesięciu minutach pruszkowianie zbliżyli się jeszcze na sześć punktów, ale na więcej nie było ich już stać. Końcówka znów należała do podopiecznych trenerów: Araszkiewicza i Głuszczaka, którzy zwyciężyli ostatecznie 69:52.

I liga mężczyzn

7 kolejka

SKK Siedlce – Znicz Basket Pruszków 69:52 (24:13, 11:15, 14:14, 20:10)

SKK Siedlce: Miś 31, Okoła 11 (1×3), Czyż 7, Sulima 6 (2), Wójcicki 6, Kuriańczyk 6, Bal 2, K. Chomka, Strychalski, Nędzi. Trener. Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: ŁKS ŁódźGórnik Wałbrzych 70:61, Asseco Prokom II GdyniaStart Lublin 107:53, Polonia 2011 WarszawaAZS Politechnika Warszawska Warszawa 79:85, Sportino InowrocławMKS Dąbrowa Górnicza 65:57, Spójnia Stargard SzczecińskiRosasport Radom 57:71, AZS Radex SzczecinGKS Tychy 83:75, Sokół ŁańcutKPSW Astoria Bydgoszcz 94:65.