Opinie
Źródło: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

Zimowe pojedynki z nudą

„Mamy troje dzieci. W tym roku nie stać nas na to, by wysłać je na zimowy wyjazd. Co robić z naszymi pociechami, by nadchodzące ferie nie były koszmarem dla nich i dla nas?” - pytają zaniepokojeni państwo Ośkowie.

W części polskich województw już rozpoczęły się ferie zimowe. W najbliższym czasie wolne będą miały dzieci z kolejnych regionów kraju, w tym te z województwa mazowieckiego (od 1 do 14 lutego) i lubelskiego (od 15 do 28 lutego).

W kraju czy za granicą? Wybrać narty, snowboard, a może taniec? Swojską kwaterę u górala czy kurort? Wielu z nas zastanawia się, gdzie wysłać swoją pociechę na wypoczynek. Jednak, jak wynika ze statystyk, większości z nas nie stać na wyjazdy. Z najnowszych badań dotyczących poziomu biedy w Unii Europejskiej wynika bowiem, że 63%, czyli niemal dwie trzecie Polaków, nie stać na to, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu poza miejsce zamieszkania. Analizując wskaźniki, Eurostat wyliczył, że odsetek osób dotkniętych materialnym niedostatkiem wynosi w Polsce 32%. Jest on najwyższy w Europie i oznacza, że niemal co trzeci Polak, wbrew własnej woli, pozbawiony zostaje przynajmniej trzech z dziewięciu dóbr materialnych różnych kategorii, które są wyznacznikiem poziomu życia. W UE wskaźnik ten utrzymuje się na stabilnym poziomie 17%.

Rodzice głowią się więc, w jaki sposób ciekawie zorganizować dziecku czas przeznaczony na odpoczynek i zapewnić mu niezapomniane wrażenia, ale tak, by znacząco nie nadwyrężyć domowego budżetu.

Sportowo

Zatroskanym rodzicom z pomocą przychodzą miejskie placówki i instytucje, szkoły, parafie oraz organizacje, które w czasie ferii działają ze zdwojoną siłą, oferując bogatą i interesującą listę zajęć dla młodych ludzi. Tu, pod czujnym okiem instruktorów, podopieczni mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania oraz, bawiąc się i ucząc ciekawych rzeczy, miło spędzać czas w gronie rówieśników.

Najlepszą i najpopularniejszą formą aktywnego wypoczynku jest sport. ...

Iwona Zduniak-Urban

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł