Złapali formę

Dwa zwycięstwa koszykarzy SKK po dobrej grze.

W minionym tygodniu koszykarze SKK Siedlce odnieśli dwa przekonywujące zwycięstwa w rozgrywkach I ligi. Zwłaszcza victoria ze Zniczem Pruszków w Siedlcach była bardzo okazała. Siedlczanie grali z minuty na minutę coraz lepiej, prezentując dobrą grę zarówno w obronie (goście punktowali głównie z dystansu), jak i ataku, gdzie potrafili zdobyć aż 94 punkty. Znicz nawiązał jedynie wyrównany pojedynek w drugiej kwarcie, którą wygrał jednym punktem. W spotkaniu z beniaminkiem w Toruniu SKK cały czas kontrolował sytuację na parkiecie. Wprawdzie rywale wygrali trzecią część meczu i przed ostatnią kwartą goście prowadzili tylko jednym punktem, jednak ostania odsłona spotkania jednoznacznie udowodniła, kto tego dnia był lepszy.

MOIM ZDANIEM
Rafał Wójcicki – koszykarz SKK Siedlce

W spotkaniu derbowym ze Zniczem pokazaliśmy się z dobrej strony i po ciekawym, ofensywnym, meczu udało nam się pewnie pokonać rywala z Pruszkowa. Podbudowani tą wygraną z dodatkową motywacją zagraliśmy w Toruniu; też z powodzeniem. Przed nami kolejny mecz z AZS Szczecin, który oczywiście chcemy wygrać.

I liga

11 kolejka

SKK Siedlce – Znicz Pruszków 94:75 (22:18, 27:28, 25:20, 20:9)

SKK: Sulima 21, Kowalczuk 17, Przybylski 16, Wójcicki 14, Basiński 12, Ratajczak 8, Nędzi 5, Czyż 1, Kotwicki, Warecki, Chomka. Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: Spójnia Stargard Szczeciński – Start Lublin 71:66, Sportino Inowrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 51:82, Sokół Łańcut – Start Gdynia 78:69, MOSiR Krosno – AZS Kutno 62:69, Rosa Radom – AZS Radex Szczecin 77:57, Sudety Jelenia Góra – SIDEn Toruń 76:85. Pauza: Polonia Przemyśl.

10 kolejka

Polski Cukier SIDEn Toruń – SKK Siedlce 70:81 (15:19, 18:20, 18:13, 19:29)

SKK: Ratajczak 20, Basiński 15, Kowalczuk 13, Sulima 12, Nędzi 11, Wójcicki 4, Czyż 4, Przybylski 2, Chomka. Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: Start Lublin – Sokół 59:49, Dąbrowa Górnicza – Spójnia 91:62, Znicz – Sportino 74:69, Radex – Sudety 89:77, Kutno – Rosa 76:58, Polonia – Krosno 84:77. Pauza: Start Gdynia.