Złoto razy dwa

20-letni zawodnik UKS Rawa Siedlce podczas rozgrywanych w Jakuszycach mistrzostwach Polski seniorów w biegach narciarskich zdobył trzy medale. Triumfował w sprincie stylem klasycznym i biegu masowym na 30 km.

Ponadto zdobył brąz w biegu na 10 km stylem dowolnym. Maciek mistrzostwa rozpoczął od złotego medalu w biegu sprinterskim na 1,1 km. Wyprzedził doświadczonego Macieja Krzeczmera z LKS Poroniec Poronin, który po tym sezonie kończy karierę. Triumf Maćka w sprintach jest jego pierwszym złotym medalem na mistrzostwach Polski seniorów. Drugi start siedlczanina to udział w biegu na 10 km stylem dowolnym. W tej rywalizacji Kreczmer zrewanżował się Maćkowi i zwyciężył. Drugie miejsce zajął Mariusz Michałek, ale na najniższym stopniu podium stanął Staręga. Trzeci start podopiecznego Grzegorza Staręgi (taty) w biegu masowym na 30 km stylem klasycznym ponownie przyniósł zwycięstwo. Pod nieobecność Kreczmera (zrezygnował ze startu) Maciek wygrał, pozostawiając w pokonanym polu Mariusza Michałka (AZS AWF Katowice) i Sebastiana Gazurka (NKS Trójwieś Beskidzka). W Jakuszycach startowały także reprezentantki UKS Rawa Siedlce, ale bez sukcesów medalowych. W biegu sprinterskim 7 była Anna Staręga, 8 Ola Prekurat, 19 Kasia Iskra a 29 Patrycja Szwed (wszystkie UKS Rawa Siedlce). Zwyciężyła Ewelina Marcisz (Halicz Ustrzyki Dolne). W rywalizacji na 5 km stylem dowolnym 5 miejsce zajęła Ania Staręga, 12 była Ola Prekurat, 24 Kasia Iskra, a 31 Patrycja Szwed (wszystkie UKS Rawa Siedlce). Triumfowała Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice). W biegu masowym na 15 km stylem klasycznym 6 lokata przypadła Ani Starędze. Ponownie wygrała Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice).

Ostatnią konkurencją rozgrywanych w Jakuszycach były sztafety. Kobiety  rywalizowały na dystansie 4×5 km – triumfowała ekipa AZS AWF Katowice w składzie z Justyną Kowalczyk i wychowanką UKS Rawa Natalią Grzebisz oraz Agnieszką Szymańczak i Justyną Mordarską. Srebrny medal wywalczyły zawodniczki LKS, a trzecie MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Na 4 znalazły sie  UKS Rawa Siedlce (Ola Prekurat, Kasia Iskra, Anna Staręga, Patrycja Szwed), a na 5 LKS Witów Mszana Górna.II liga mężczyzn

Grupa o miejsca 1-6