Aktualności
Złotówka na gwiazdkę

Złotówka na gwiazdkę

12 grudnia ruszyła kolejna edycja akcji charytatywnej „Złotówka na Gwiazdkę”. Tegoroczna akcja to już 11 edycja przedsięwzięcia podjętego przez społeczny komitet akcji wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu z myślą o dzieciach potrzebujących wsparcia.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Bogusława Górska, a pomagają jej Anna Pająk, Krzysztof Górski, Krystyna Skrabek i Iwona Rabczewska. Główny cel to zebranie środków na przygotowanie paczek pod choinkę. Celem jest także wspieranie dzieci znajdujących się w szczególnej sytuacji życiowej, jak też dzieci niepełnosprawnych i ciężko chorych, potrzebujących pomocy finansowej na zaplanowane terapie i leczenie specjalistyczne, turnusy i sprzęt rehabilitacyjny.

Tylko w ubiegłym roku w ramach akcji udało się przygotować 247 paczek pod choinkę, dofinansować turnus rehabilitacyjny dla dziewczynki z autyzmem, dofinansować nieodpłatne ferie zimowe dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz wesprzeć „Mikołajki” dla dzieci niepełnosprawnych.

Kwesty odbywają się we włodawskich marketach i instytucjach. W pierwszym dniu tegorocznej zbiórki udało się zebrać ok. 2,2 tys. zł. W zbiórkach uczestniczą wolontariusze z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich oraz z II LO im. Modrzewskiego.

Wpłat można również dokonywać na konto: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie, nr konta: BS w Parczewie o/ Włodawa 05 8042 0006 0550 1791 2000 0010, z dopiskiem „ZŁOTÓWKA NA GWIAZDKĘ – 2013”.

AD