Kultura
Źródło: TN
Źródło: TN

Zmagania na parkiecie

16 kwietnia odbył się XIII Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Łosice. Organizatorzy zapewnili licznie przybyłym widzom pokaz tańca na wysokim poziomie.

Do hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 1, która na kilka godzin zamieniła się w parkiet, przybyło około tysiąca tancerzy i tancerek reprezentujących zespoły z Terespola, Sokołowa Podlaskiego, Wiązownej, Zbuczyna, Ostrołęki, Białegostoku, Legionowa, Siedlec, Mordów, Mszczonowa, Pruszkowa, Warszawy, Białej Podlaskiej, Grodziska Mazowieckiego, Ciechanowca, Chełma, Kotunia, Mrozów, Kałuszyna oraz gospodarze z Łosic.

Tancerze zaprezentowali się w 168 solówkach, 67 duetach, 51 mini formacjach i 72 formacjach w trzech stylach tanecznych: hip hop, show dance i disco dance oraz w czterech kategoriach wiekowych: małe dzieci do lat siedmiu, 8-11 lat, juniorzy 12-15 lat oraz młodzież powyżej 16 lat.

Wszystkie prezentacje oceniało profesjonalne jury w składzie: Joanna Woszczyńska z Siedlec, Anna „YouYa” Jujka i Jarosław Edwin (oboje z Warszawy), Agnieszka Zielińska z Lublina.

Osoby, z którymi rozmawialiśmy po turnieju, oceniły go bardzo wysoko, chwaląc organizację, a przede wszystkim występujących tancerzy. – Z roku na rok mamy coraz fajniejsze grupy i układy. Widać rozwój. Z każdym rokiem zwiększa się także liczba uczestników. Taniec nowoczesny jest teraz bardzo popularną formą rozrywki. Poprzez turniej chcemy upowszechniać taniec towarzyski – mówi z zadowoleniem Dorota Kozłowska z ŁDK, jedna z organizatorów turnieju.

Taneczna impreza cieszy się dużą popularnością i promuje miasto nad Toczną. Patronat honorowy nad zawodami objęli burmistrz miasta i gminy Łosice Mariusz Kucewicz oraz starosta powiatu łosickiego Czesław Giziński. Organizatorem tanecznej gali tańca nowoczesnego był Łosicki Dom Kultury, a współorganizatorem urząd miasta i gminy Łosice.

Tadeusz Nieścioruk