Aktualności
Zmarł dr Józef Geresz - autor cyklu „Z dziejów Podlasia”

Zmarł dr Józef Geresz – autor cyklu „Z dziejów Podlasia”

Panie Józefie, w imieniu redakcji i wszystkich naszych czytelników - bardzo dziękujemy za cenną lekcję miłości do małej ojczyzny!

W bieżącym numerze opublikowaliśmy rozmowę z dr. J. Gereszem na temat jego książki „Tak rodziła się Niepodległość”. W wydaniu „Echa” sprzed tygodnia autor poczytnego cyklu „Z dziejów Podlasia” (ukazało się 658 odcinków!) wypowiadał się m.in. na temat tego, czym dla niego jest ojczyzna. Niezwykle ceniony przez naszych czytelników, od wielu lat z dbałością o detale i wierność historycznej prawdzie przybliżał dzieje naszego regionu. Miał licznych sympatyków. Pamiętam jedno wydanie sprzed lat, w którym – z powodu dużej ilości reklam – zrezygnowaliśmy z kilku działów, m.in. „historii” z cyklem pana doktora. Telefony od czytelników skutecznie nauczyły nas, że co jak co, ale miejsce na „Z dziejów Podlasia” musi znaleźć się w każdym numerze! Wiemy o czytelnikach, którzy skrupulatnie wycinali z gazety każdy z odcinków jego cyklu, czekając, aż całość ukaże się w wydaniu książkowym. Niestety….

Informację o śmierci znanego regionalisty, człowieka o wielkiej skromności i kulturze, prawdziwego patrioty zatroskanego o swój kraj odebraliśmy bardzo osobiście… Panie Józefie, w imieniu redakcji i wszystkich naszych czytelników – bardzo dziękujemy za cenną lekcję miłości do małej ojczyzny!


Uroczystości pogrzebowe śp. dr. J. Geresza odbędą się we wtorek 20 listopada. O 13.45 nastąpi wyprowadzenie ciała z kaplicy pogrzebowej przy kościele św. Józefa do świątyni. O 14.00 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa. Ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym przy ul. Brzeskiej.

Agnieszka Warecka