Diecezja
Zmiany w diecezji siedleckiej

Zmiany w diecezji siedleckiej

Tradycyjnie, wraz początkiem wakacji, Kuria Diecezjalna w Siedlcach ogłasza zmiany personalne w niektórych parafiach. Druga część dotyczy głównie księży wikariuszy i neoprezbiterów naszej diecezji.

Z dniem 1 lipca: ks. mgr Krystian Bajkowski - zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Świętej Rodziny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie i mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. Ks. mgr Paweł Bilski - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Ks. mgr lic. Sebastian Bisek - po powrocie ze studiów w KUL mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach oraz odpowiedzialnym za formację dziewic i wdów konsekrowanych w diecezji siedleckiej. Ks. mgr Grzegorz Bochiński - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Terespolu i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim. Ks. mgr Zenon Bodziak - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Zbuczynie.

Ks. mgr Łukasz Borowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Terespolu.

Ks. mgr Paweł Borychowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Króla w Jedlance i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

Ks. mgr Michał Celej – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawicach i mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Ks. mgr Andrzej Ciok – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Kocku i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Mariusz Czerwiński – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kocku i mianowany wikariuszem parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Marcin Dudziński – po powrocie z misji w Boliwii mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawicach.

Ks. mgr Marcin Gnyszka – po zakończeniu urlopu zdrowotnego mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Ks. mgr Piotr Grzebisz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej pomocy w Starym Opolu i mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Ks. mgr Łukasz Iwaniec – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Ks. mgr Michał Kobryński – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Zbuczynie.

Ks. mgr Łukasz Kulik ­- zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim.

Ks. mgr Grzegorz Lisiecki – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym i mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wilczyskach.

Ks. mgr Łukasz Michaluk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Terespolu i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie.

Ks. mgr Michał Miszkurka – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

Ks. mgr lic. Michał Mościcki – mianowany wikariuszem parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach i koordynatorem dyżuru spowiedniczego w katedrze siedleckiej.

Ks. mgr lic. Waldemar Mróz ­­- zwolniony z urzędu wikariusza parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach, koordynatora dyżuru spowiedniczego w Katedrze Siedleckiej i odpowiedzialnego za formację nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Krzysztof Niestieruk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Zbuczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Paweł Paszkiewicz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Antoniego w Kotuniu i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Terespolu.

Ks. mgr Robert Ponikowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przemieniania Pańskiego w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim.

Ks. mgr Adam Potapczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP  w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie.

Ks. Michał Rodak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Wilczyskach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr Krzysztof Sobczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pratulinie i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

Ks. mgr lic. Daniel Struczyk – zwolniony pracy w Katolickim Radiu Podlasie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Marcin Todorski – po powrocie z posługi we wspólnocie Drogi Neokatechumenalnej mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu.


Księża neoprezbiterzy:

Ks. mgr Damian Gadamer – mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej.

Ks. mgr Adrian Gendek – mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Rodziny i św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie.

Ks. mgr Grzegorz Góraj – mianowany wikariuszem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie.

Ks. mgr Paweł Konieczny – mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym.

Ks. mgr Patryk Krzymowski – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach.

Ks. mgr Adrian Kubak mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Jedlance.

Ks. mgr Łukasz Kwasowiec – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie.

Ks. mgr Kacper Osak – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu.

Ks. mgr Robert Piegdoń – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Kotuniu.


Pozostałe zamiany:

Ks. kan. dr Krzysztof Baryga – zwolniony z funkcji dyrektora Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej i mianowany dyrektorem Instytutu Teologicznego w Siedlcach oraz diecezjalnym wizytatorem nauczania katechetycznego.

Ks. kan. dr Paweł Kindracki – zwolniony z funkcji dyrektora Instytutu Teologicznego w Siedlcach i mianowany dyrektorem Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Ks. dr Łukasz Celiński – mianowany odpowiedzialnym za formację nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w diecezji siedleckiej.

Ks. mgr Karol Biardzki – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Bartłomieja w Grębkowie i skierowany na studia specjalistyczne z katolickiej nauki społecznej na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.

Ks. mgr Marcin Komoszyński – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim ze zgodą na formację oraz posługę w Movimento dei Focolari na okres 3 lat.

Ks. mgr Tomasz Koprianiuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach i skierowany do pracy w Katolickim Radiu Podlasie oraz Wydawnictwie Diecezji Siedleckiej UNITAS.

Ks. mgr lic. Kamil Mazurkiewicz – skierowany do pracy w Archiwum Diecezjalnym w Siedlcach z zadaniem dokończenia doktoratu i mianowany rezydentem w parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Ks. mgr lic. Radosław Pietruczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach i skierowany na urlop zdrowotny.

Ks. mgr Rafał Soćko – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie i skierowany na stacjonarne studia specjalistyczne z historii Kościoła w KUL oraz do pomocy duszpasterskiej w parafii Kock.

Ks. mgr Paweł Zazuniak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie i mianowany wicedyrektorem Caritas Diecezji Siedleckiej.


Zmiany w parafiach zakonnych:

O. Krzysztof Borodziej – zwolniony z urzędu administratora parafii pw. św. Anny w Kodniu i mianowany kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

O. Krzysztof Wrzos OMI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Kodniu.

O. Cezary Klocek OMI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Teresy od Dzieciatka Jezus w Siedlcach.

O. Michał Hadrich OMI – mianowany proboszczem parafii pw. św. Anny w Kodniu.

O. Marcin Dyrda OMI – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach.


Zmiany z dniem 6 lipca

Ks. Grzegorz Tomaszewski – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Sobieszynie i skierowany na urlop zdrowotny.

Ks. mgr Marek Śliwa – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Matki Bożej Kodeńskiej w Żukowie i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w  Sobieszynie.

Ks. Artur Wojtkowicz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie i mianowany proboszczem parafii pw. Nawiedzenia Matki Bożej Kodeńskiej w Żukowie.

Ks. mgr lic. Krzysztof Korolczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie.

Ks. mgr lic. Rafał Kornilak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Łosicach i mianowany prefektem w I LO im. B. Prusa w Siedlcach, z zamieszkaniem w parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach.

Ks. mgr Mirosław Niewęgłowski CFM – zwolniony z urzędu wikariusza pw. NMP Królowej Polski w Życzynie i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Łosicach.