Aktualności
Zmiany w policji

Zmiany w policji

Insp. Cezary Popławski zastąpi od 10 lipca na stanowisku Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Rafała Batkowskiego.

Insp. Cezary Popławski urodził się w 1967 r. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych rozpoczął w 1987 r. w  pionie prewencji w Krakowie. W 1999 r. został komendantem komisariatu policji w Muszynie a następnie naczelnikiem  Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Nowym Sączu. Od 2004 r. rozpoczął swoją drogę zawodową w Łódzkim – kierował sekcją ruchu drogowego zgierskiej komendy Policji. Od 2006 r. nadzorował działania tego pionu w skali województwa jako naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. Z dniem 16 lutego 2012 r. komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński powierzył mu obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi do spraw Prewencji.

Cezary Popławski ukończył Uniwersytet Łódzki na Wydziale Prawa i Administracji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz na tej samej uczelni Studium Zawodowe Zarządzanie w jednostkach Policji. Ma żonę i jedno dziecko. Interesuje się sportem, lubi jazdę na nartach. Pasjonuje się również motoryzacją. Wolny czas najchętniej spędza z rodziną.

KL