Region
Źródło: KO
Źródło: KO

Zmiany w służbie zdrowia

Władze Parczewa zdecydowały o bezprzetargowej sprzedaży budynku ośrodka zdrowia przy ul. 11 listopada. Uprzywilejowanym nabywcą ma być jego dotychczasowy najemca - lekarz Wojciech Szwaj.

Dzięki temu, już jako nowy właściciel, będzie mógł zainwestować w jego modernizację. W budynku mieści się przychodnia zdrowia, do której zapisanych jest około 9,5 tys. osób.  Zdaniem burmistrza Pawła Kędrackiego decyzja o sprzedaży budynku wpłynie na poprawę jakości obsługi pacjentów i rozszerzy ofertę usług medycznych. Burmistrz przyznaje, że jednym z argumentów, którymi kierowali się radni podejmując decyzję, była potrzeba znalezienia środków na realizację zaplanowanych w tym roku inwestycji.

– Pieniądze przeznaczymy m.in. na  pokrycie wkładu własnego przy budowie kompleksu sportowego z basenem, budowę drogi na osiedlu przy szpitalu, dokończenie kanalizacji we wsi Jasionka czy zakup samochodu pożarniczego – wylicza P. Kędracki. Natomiast wybór formy, czyli sprzedaży bezprzetargowej zagwarantuje, że w budynku nadal będą świadczone usługi medyczne, a nie powstanie choćby supermarket. – Najbliższa inwestycja to remont generalny z dociepleniem budynku. W przyszłości planujemy rozbudowę ośrodka o dodatkowe wyposażenia – zapowiada przyszły właściciel, który wynajmował od miasta przychodnię od kilkunastu lat, ale o konkretnych terminach nie chce mówić.

Szacuje się, że po sprzedaży budynku do kasy miejskiej wpłynie około 1 mln 750 tys. zł. – Obecny dyrektor, a przyszły właściciel, już zdążył wyłożyć duże środki pieniężne na funkcjonowanie przychodni – podsumowuje burmistrz.

Kinga Ochnio