Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Zmieniać ludzi mocą Bożej miłości

O unikaniu popadania w egoizm, walce ze słabościami oraz stawianiu Boga na pierwszym miejscu mówi Carver Alan Ames, charyzmatyczny mówca, autor książek, w tym bestsellerowej „Oczami Jezusa”.

Dzisiejszy zsekularyzowany świat doprowadził do tego, że staliśmy się ślepi na dobro i prawa innych, skupiamy się tylko na sobie, a za najwyższy cel stawiamy własne oczekiwania i potrzeby. Jak możemy ustrzec się przed obojętnością i uniknąć popadnięcia w egoizm?

W dzisiejszym świecie coraz większą uwagę skupiamy na samych sobie i coraz bardziej wierzymy w to, że nasze przekonania są słuszne, niezależnie od tego, co mówią fakty albo inni ludzie. Żyjąc w sposób skoncentrowany jedynie na sobie, wielu ludzi staje się głuchymi na prawdę oraz potrzeby i prawa innych. Jesteśmy wciągani w ten styl życia. Nie dostrzegamy, że wcale nie przynosi nam to pokoju ani miłości. Różne obawy, niepewności - choć zepchnięte na bok i skrywane - nadal są obecne w życiu.

Możemy próbować ignorować te uczucia, ale gdzieś w głębi duszy wiemy, że coś jest nie tak. To dla nas wyzwanie, by nie wpaść w tę pułapkę, jaką zastawia na nas zły. Kiedy sądzimy, że poradzimy sobie sami, już jesteśmy na ścieżce egocentryzmu. To bardzo ważne, by uświadomić sobie własną słabość, poznać braki i dostrzec, że one jeszcze bardziej pogłębiają się wtedy, kiedy polegamy tylko na sobie. Gdy z pokorą zwrócimy się do Boga i poprosimy Go o łaskę potrzebną do przezwyciężenia naszej dumy, możemy skutecznie odeprzeć atak złego w naszym życiu. Każdego dnia powinniśmy prosić o to w naszych modlitwach, bo każdego dnia nasza pycha może podnieść swój ohydny łeb i – jeśli nie będziemy na to przygotowani – możemy jej ulec.

 

Presja społeczna, którą odczuwamy, rodzi frustrację, niezadowolenie z życia, nieszczęście. Dzisiaj ludzie często czują się tak, jakby ponieśli porażkę, jeśli ich oczekiwania nie zostaną spełnione, i popadają w depresję czy rozczarowanie życiem. ...

HAH

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł