Kościół
Źródło: S
Źródło: S

Znaki w drodze

Krzyż ŚDM i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani skupiają wokół siebie wiernych, stwarzając okazję do modlitewnego skupienia.

W poniedziałek, 16 czerwca, z Woli Gułowskiej znaki przybyły od Łukowa. Prowadzili je motocykliści ze Stowarzyszenia Bears Riders Łuków oraz strażacy ochotnicy - na plac przed kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego. Powitali je młodzież i dorośli na czele z bp. Kazimierzem Gurdą oraz proboszczem ks. prałatem Tadeuszem Dzięgą.

Następnie odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa, który podczas homilii podkreślił: – Te znaki zostały dane młodzieży przez św. Jana Pawła II. Uznał, że najlepszym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży będzie spotkanie i modlitwa przy Krzyżu Chrystusa i obrazie Matki Bożej.

Spotkanie i modlitwa przy znakach trwały cały wieczór. Krzyż i ikonę przeniesiono następnie do kościoła, gdzie członkowie różnych wspólnot czuwali przy nich całą noc.

17 czerwca, o 9.00, wyruszyła na ulice Łukowa procesja nazwana Drogą z Jezusem i Maryją. Uczestniczący w niej młodzi ludzie mogli zamanifestować swoją wiarę i przywiązanie do Boga. Krzyż oraz wizerunek Matki Boskiej, niesione przez uczniów łukowskich szkół, poprowadziły ich do miejskich parafii: najpierw do kościoła pw. św. Brata Alberta, po czym do NMP Matki Kościoła, by pożegnać je w parafii Przemienienia Pańskiego. ...

KL

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł