Znowu ostatni rzut

Koszykarze SKK wygrywają w Lublinie.

Początkowe fragmenty  spotkania nie były pomyślne dla SKK. Gospodarze z Lublina bez problemów wyszli na prowadzenie 10:4, a  po  pierwszej połowie wygrywali  dziewięcioma punktami. W drugiej odsłonie SKK zaczął odrabiać straty – na tyle, by zdobywając 12 punktów z rzędu, ze stanu 17:28 doprowadzić do wyniku 29:28. Do przerwy było jednak  33:31 dla Startu. Trzecia kwarta była wyrównana i po niej gospodarze prowadzili 50:47. Zryw SKK w IV kwarcie doprowadził do stanu 55:50 na ich korzyść. Tę przewagę goście jednak stracili. Pod koniec meczu było 58:58, następnie 61:60 dla Startu. Rzut za trzy punkty Mateusza Bala na minutę przed końcem dał wygraną zespołowi z Siedlec (tydzień temu uczynił to Kamil Sulim). SKK dopingowała grupa ich sympatyków, która  sprawiła, że koszykarze z Siedlec mogli odnieść wrażenie, że grają u siebie. Natomiast lubelska publiczność  była niemrawa.

I liga mężczyzn

6 kolejka

Olimp-Start Lublin – SKK Siedlce 61:63 (22:13, 11:18, 17:16, 11:16)

SKK: Okoła 21, Miś 19, Sulima 8, Bal 7, Czyż 3, Kuriańczyk 3, Wójcicki 2, Nędzi, Chomka. Trenerzy: Araszkiewicz, Głuszczak

Pozostałe wyniki: Astoria Bydgoszcz – Asseco Prokom II Gdynia 48:68, GKS Tychy – ŁKS Łódź 64:75, Rosasport Radom – Sokół Łańcut 62:74, MKS Dąbrowa Górnicza – AZS Radex Szczecin 77:71, AZS Politechnika Warszawska Warszawa – Spójnia Stargard Szczeciński 77:68, Znicz Basket Pruszków – Sportino Inowrocław 69:76, Górnik Wałbrzych – Polonia 2011 Warszawa 78:70