Źródło: ARCHIWUM

Zostają w I lidze

SKK Siedlce po zwycięstwie w piątym meczu z AZS AWF Poznań zostaje w I lidze.

- Wygrać konfrontację z AZS Politechnika to był nasz obowiązek - powiedział po piątym spotkaniu z zespołem z Poznania kapitan SKK Kamil Sulima.

Bez wątpienia siedlczanie w walce o ligowy byt dwóch zespołów z końca tabeli byli faworytami i inne rozstrzygnięcie byłoby sporą niespodzianką. Ekipa z Siedlec swoją ostateczną wyższość nad akademikami udowodniła dopiero w piątym meczu, wygrywając pewnie 78:69. Jednak przez znaczną część spotkania to AZS nadawał ton na parkiecie i prowadził kilkoma punktami. Po pierwszej kwarcie goście wygrywali 22:21, a do przerwy 38:33. Przełom w meczu nastąpił pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to siedlczanie od stanu 46:54 na koniec tej części spotkania doprowadzili do wyniku 51:54. Na początku czwartej kwarty bardziej doświadczony SKK poszedł za ciosem i szybko uzyskał prowadzenie 66:59, którego, mimo ambitnej postawy gości, nie oddał do końca meczu.