Aktualności
Zostawisz auto

Zostawisz auto

Na stacji w Niemojkach będzie można zostawić auto. W miejscu „dzikiego” parkingu powstanie nowy na 20 samochodów.

To kolejna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Niemojkach w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych.

– Pasażerowie w Niemojkach na linii z Siedlec do Hajnówki, łączącej województwa mazowieckie i podlaskie, zyskają kolejne udogodnienie w codziennych podróżach. Przy stacji kolejowej wybudowany zostanie parking na 20 samochodów, w tym dwa stanowiska dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się – informuje Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK. Teren za budynkiem dworca zostanie uporządkowany i utwardzony. Komfort i bezpieczeństwo poprawi także ekologiczne oświetlenie ledowe. Przetarg na projekt i realizację prac został ogłoszony w połowie czerwca. Inwestycja ma zakończyć się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Jak podkreśla T. Łotowski, mieszkańcy Niemojek korzystają już z efektów wcześniejszej modernizacji w ramach programu przystankowego. Od jesieni 2021 r. pociągi zatrzymują się przy dwukrawędziowym peronie o długości 200 m, który zapewnia większy komfort obsługi i bezpieczeństwo pasażerów. Powstały też wygodne drogi dojścia, w tym dla osób o ograniczonej mobilności, oraz wiata dla rowerzystów. Peron w Niemojkach był pierwszą inwestycją w kraju zrealizowaną w ramach wspomnianego programu. Koszt przedsięwzięcia to niespełna 2,3 mln zł netto.