Aktualności
Zrób zakupy, pomóż bezrobotnym

Zrób zakupy, pomóż bezrobotnym

„Coś Słodkiego” - to nazwa sklepu przy ul. Warszawskiej 4 w Białej Podlaskiej prowadzonego przez Centrum Integracji Społecznej.

Zastąpił on, cieszący się sporym zainteresowaniem, sklep „Smaki Ukrainy”. Zakupując towary, można wesprzeć działalność jednostki, która przyucza do zawodu osoby bezrobotne. – Cieszymy się, że teraz możemy zaoferować klientom konsumpcję na miejscu, co jest atutem nowego miejsca na mapie naszego miasta. Sklep „Coś Słodkiego” zaczął działać z końcem kwietnia. Oprócz lokalizacji i nazwy zmienił się też asortyment – mówi Andrzej Hojna, kierownik bialskiego Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej. W rozszerzonej ofercie znajdują się: świeże ciasta na wagę, kawa, herbata (na miejscu lub na wynos), a także pierogi i pielmieni (pakowane próżniowo) i inne specjały znajdujące się na „półce ukraińskiej”. CIS prowadzi podobny sklep na oddziale onkologii klinicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Terebelskiej. W niedalekiej przyszłości planowane jest również otwarcie lokalu przy ul. Brzeskiej.

CIS zajmuje się reintegracją zawodową i społeczną uczestników skupionych w pięciu sekcjach zawodowych. Aktywizuje zawodowo osoby długotrwale bezrobotne, w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujące wsparcia. Wspiera poprzez warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe oraz szkolenia, których celem jest reintegracja społeczna i nabywanie umiejętności poruszania się po rynku pracy.