Aktualności
Zrobisz pranie za darmo

Zrobisz pranie za darmo

Przy ul. Świętojańskiej 4 w Siedlcach można bezpłatnie skorzystać z łaźni i pralni.

Budynek w ścisłym centrum miasta jest otwarty od poniedziałku do piątku. Caritas Diecezji Siedleckiej poprzez Centrum Integracji Społecznej i Siedlecką Spółdzielnię Socjalną Caritas od marca przejęło i rozszerzyło działania, które realizowało Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Rehabilitacji i Resocjalizacji im. H. Ch. Kofoeda.
Aby skorzystać z oferty, należy przyjść i zapisać się na odpowiedni grafik. Łaźnia i pralnia są czynne w godz. 9.00-14.00. Pomieszczenia są myte i dezynfekowane. Korzystających obowiązuje regulamin.
Oba miejsca oraz poczekalnia znajdują się na parterze. Łaźnia składa się z dwóch zamykanych pomieszczeń. Są w nich prysznice z ciepłą wodą, sedesy, bidet, umywalki z lustrem, dozownikami na mydło i elektryczną suszarką do rąk oraz do włosów. W pralni działają dwie pralki automatyczne, brakuje jednak suszarni, dlatego pranie trzeba zabrać i wysuszyć we własnym zakresie.
CIS zapewnia bezpłatnie żele pod prysznic, szampony, mydło i papier toaletowy. Należy pamiętać, by wziąć ze sobą swój ręcznik. W pralni można korzystać z bezpłatnych środków piorących.
– Z tej oferty może skorzystać każda potrzebująca osoba. Dzięki temu pranie będzie zrobione bez kosztów, co odciąży finansowo każdego korzystającego z tego rozwiązania. Również zachęcamy do wzięcia prysznicu w łaźni. W razie wszelkich pytań służymy pomocą – mówi Agata Ługowską, prezes Siedleckiej Spółdzielni Socjalnej Caritas.
Realizacja zadania finansowana jest z dotacji otrzymanej od Miasta Siedlce.
(AN)