Aktualności
Zrozumieć świat

Zrozumieć świat

13 lutego, o 11.00, w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbędą się warsztaty podróżnicze pt. „Zrozumieć świat” z udziałem dzieci w wieku 7-12 lat.

Warsztaty poprowadzi Monika Radzikowska, autorka książki „Bajkał tam i z powrotem”, która będzie gościem 27 edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Wstęp wolny.

Podczas warsztatów podróżniczka opowie dzieciom o tradycjach różnych regionów świata, a opowieści będą ilustrowane zdjęciami. Odwiedzimy m.in. Skandynawię, Syberię, kraje arabskie, Polinezję. Dzieci poznają położenie tych krain na mapie, usłyszą o najciekawszych różnicach kulturowych i dowiedzą się, z czego one wynikają. Prelekcja będzie miała formę rozmowy, a nie wykładu. Po każdej części uczestnicy wykonają zadanie – coś ułożą, narysują, zaprojektują lub wymyślą historię. Efekty swojej pracy będą oczywiście mogli zatrzymać na pamiątkę.

Monika Radzikowska z wykształcenia jest archeologiem – pracuje na Zamku Królewskim w Warszawie – a z zamiłowania piechurem, autostopowiczem, pasażerem, włóczykijem i ogólnie człowiekiem, który lubi wędrować w różne miejsca kraju i świata. W 2013 r. odbyła pięciomiesięczną podróż po Rosji, Gruzji i południowej Europie, w 2014 r. przejechała archeologicznym szlakiem Norwegię, a w 2015 – autostopem całą Islandię. W ostatnich latach podejmuje głównie wyprawy na wschód (Mongolia, Ukraina, Białoruś, Rosja). Lubi spotykać ludzi w drodze, lubi podróżować na rowerze lub z plecakiem, niespiesznie, żeby móc gapić się na wszystkie dziwactwa tego świata. Lubi też o tym pisać i opowiadać. Prowadzi bloga „W plecaku niesione. Historie zbierane po drodze”. Jest też autorką książki „Bajkał tam i z powrotem” wydanej w 2018 r. przez Wojciecha Cejrowskiego w serii „Biblioteka Poznaj Świat”.

O godz. 18.00 zapraszamy też na spotkanie z Moniką Radzikowską pt. „Bajkał tam i z powrotem”, które odbędzie się w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu (ul. Spółdzielcza 8).   Więcej informacji na temat warsztatów i spotkania można uzyskać pod nr tel. 606-234-320 – Robert Mazurek, bądź na www.podroznik-radzyn lub www.facebook.com/radzyn.spotkania

 

AW