Rozmaitości
Zwiastuny wiosny

Zwiastuny wiosny

Gerbera jest KWIATEM, który zadomowił się w wiosennej tendencji dzięki swojej prostej formie i ogromnej palecie odcieni. Ale nie tylko ona będzie gościć w naszych flakonach i wiosennych kompozycjach.

Gerbera (Gerbera) – spontaniczna i naiwna

Gerbera jest prostym kwiatem osadzonym na silnej łodydze. Na rynku stale pojawiają się nowe odmiany tego niezwykle urokliwego kwiatu, np. gatunku z ostro zakończonymi czy też z poskręcanymi płatkami, przypominającymi makaron. Gerbera jest dostępna w szerokiej palecie kolorystycznej i wszędzie tam, gdzie się znajduje, tworzy wspaniałą atmosferę. Bije z niej siła i spontaniczność.

Narcyz (Narcissus) – zwiastun wiosny

Narcyz jest jednym z najprawdziwszych zwiastunów wiosny. Razem z innymi wiosennymi kwiatami pomaga naturze przywrócić jej piękne kolory. To czas, kiedy decydujemy się na częstsze przebywanie na zewnątrz, temperatura powietrza jest coraz wyższa, a lato zbliża się dużymi krokami.

Nawłoć (Solidago) – obficie obsypana

Jej ciekawa forma oraz obfita ilość żółtych kwiatów sprawiają, że Solidago jest idealnym uzupełnieniem oraz bazą wielu bukietów. Powstaje wtedy nowoczesna kompozycja, pełna ciekawych kontrastów.

Jaskier (Ranunculus) – kształt i kolor

Podobnie jak gerbera jaskier występuje w bogatej palecie kolorystycznej. Ten typowo wiosenny, prosty i okrągły kwiatostan nadaje uroku każdej kompozycji. Połączenie kulistego kwiatostanu jaskra z otwartym, płaskim kwiatem gerbery stanowi bardzo ciekawy efekt. Łącząc kwiaty w tej samej kolorystyce, uzyskuje się interesującą aranżację o niezwykłej strukturze i kontrastujących ze sobą formach.

Cantedeskia (Zantedeschia) – surowa, ale pełna gracji

W przeciwieństwie do innych kwiatów proponowanych na ten sezon, cantedeskia nie jest typowo wiosennym kwiatem. Kwiat ten ze swoimi pełnymi gracji, zamkniętymi trąbkami jest dostępny przez cały rok. Na rynku pojawiają się cantedeskie w nowej kolorystyce, jednak unikalna linia tego kwiatu pozostaje niezmieniona.

Hiacynt (Hyacinthus) – pachnący i kolorowy

Hiacynt pozwala nam nie tylko zobaczyć wiosnę, ale również ją poczuć. Jego uwodzicielski zapach i ciekawy kształt sprawiają, że wspaniale kontrastuje z prostą gerberą. Oba te kwiaty, choć tak różne, idealnie się uzupełniają.

Na podstawie materiałów Biuro Kwiatowe Holandia

Kinga Ochnio