Źródło: M
Źródło: M

Zwycięstwo z miedziowymi

Po zaciętym boju siedlecki KPS pokonał Cuprum Lubin.

W poprzedniej kolejce siedlczanie nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe Stal Nysę. Zatem apetyty na zwycięstwo przed spotkaniem z silnym Cuprum Lubin były w obozie KPS jak najbardziej uzasadnione. Gospodarze zaczęli spotkanie bardzo dobrze, wygrywając po walce dwa pierwsze sety. Nie była to jednak łatwa rywalizacja – w pierwszym secie KPS prowadził 20:15, a jednak goście wyciągnęli na 24:23, by wygrać do 23. W drugim secie było równo, a KPS zdobył zwycięski punkt przy stanie także 24:23. Kiedy wydawało się, że siedlczanie dokończą dzieło i wygrają trzeciego seta, rolę się odwróciły. W dwóch kolejnych partiach lepsi okazali się goście, prowadząc punktowo od pierwszych do ostatnich piłek. Tie break był zacięty, niemal punkt za punkt, ale ostatecznie z lepszym finszem KPS, który wygrał dwie ostatnie piłki (od stanu 13:12), zwyciężając do 13 i w całym meczu 3:2.

Maciej Nowak – II trener KPS Jadar

Zwycięstwo nie przyszło nam łatwo. Wprawdzie prowadziliśmy 2:0, ale po równych setach. Sytuacja odwróciła się w kolejnych dwóch partiach, przy czym wyraźnie słabiej zagraliśmy w czwartym secie. Tie break też był wyrównany, ostatecznie z naszą lepszą końcówką, w której zachowaliśmy więcej zimnej krwi.

I liga mężczyzn

8 kolejka

Jadar Siedlce – Cuprum Lubin 3:2 (25:23, 25:23, 22:25, 19:25, 15:13)

KPS Jadar: Chwastyniak, Rejowski, Gorzkiewicz, Żakieta, Kowalczyk, Jasiński i Kaniowski (l) oraz Kowalski, Długosz

Pozostałe wyniki: Czarni Radom – AZS UAM Poznań 3:1, Camper Wyszków – Kęczanin Kęty 3:1, Ślepsk Suwałki – Stal Nysa 3:2, BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin 3:0, Energetyk Jaworzno – Pekpol Ostrołęka 2:3