Kultura
Źródło: AW
Źródło: AW

Zwycięzcą jest każdy…

Pod hasłem: „Zwycięzcą jest każdy, kto skończy bieg” odbył się w Seroczynie XVIII Festyn 3 Maja.

Organizatorem imprezy był dyrektor ZS w Seroczynie. Wśród gości pojawili się: poseł Krzysztof Tchórzewski, przewodniczący rady powiatu Kazimierz Prochenka, sekretarz Starostwa Powiatowego Zenon Kluczek, wójt gminy Wodynie Marian Sekulski oraz radni powiatowi Henryk Brodowski i Marian Pawlak. Wielokrotny gość festynu K. Tchórzewski podkreślił wychowawczy i patriotyczny aspekt organizowanych w Seroczynie uroczystości. W różnych kategoriach biegu przełajowego wystartowało łącznie ponad 200 osób. Wśród uczestników kategorii wiekowej rocznik 2000 i młodsi triumfował Grzegorz Kosut z Seroczyna, który zdobył Puchar Dyrektora ZS w Seroczynie. Podobny puchar w kategorii wiekowej 1998 i 1999 odebrał Kamil Gajowniczek. Puchar Wójta Gminy Wodynie w kategorii wiekowej 1996/97 otrzymał Damian Świątek, zaś Puchar Starosty Powiatu w kategorii 1994 i starsi – Rafał Goławski. Wśród gimnazjalistów triumfował Łukasz Skoniecki. Odpowiednio pierwsze miejsca przypadły paniom: Idze Staniszewskiej, Aleksandrze Świątek, Katarzynie Świątek, Iwonie Cabaj i Ewelinie Olkowicz. Seroczyński bieg na stałe wpisał się już w tradycję gminnych imprez. Cieszy fakt, że jego zasięg ma już charakter ponadlokalny. Wśród uczestników są bowiem zawodnicy nie tylko z terenu gminy Wodynie, ale też ze Stoczka Łukowskiego, Mokobodów, Mińska Mazowieckiego czy Warszawy.

W części artystycznej, w repertuarze patriotycznym, zaprezentowali się uczniowie ZS w Seroczynie. Ludowe klimaty wprowadzili artyści z Wielgolasu: zespół „Mroczkowianki” i „Kapela Ptasińskich”. Całość z lekkością i swadą prowadził wicedyrektor ZS w Seroczynie Janusz Eleryk.

Festyn dosyć licznie zgromadził mieszkańców Seroczyna. Przy okazji rozprowadzono cegiełki wspierające szkołę, a losowanie nagród dostarczyło uczestnikom wielu emocji. W sali gimnastycznej można było obejrzeć towarzyszące festynowi wystawy prac. Dyrektor ZS w Seroczynie Jan Polak nie krył zadowolenia z wielce udanej imprezy.

Anna Wolańska