Rozmowy
Źródło: arch.
Źródło: arch.

Życie konsekrowane darem dla Kościoła

Konsekracja uświadamia mi, że dokonałam wyboru i muszę być konsekwentna, a jej przeżywanie prowadzi do dojrzałości w wierze oraz coraz lepszego rozumienia charyzmatu mojej wspólnoty zakonnej.

2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Czym jest dla Siostry to święto?

Dzień 2 lutego staje się otwarciem klauzury dla osób świeckich. Życie zakonne jest często nierozumiane i owiane tajemnicą. Ukazanie różnorodnych charyzmatów zakonów męskich i żeńskich, instytutów życia konsekrowanego czy stowarzyszeń życia apostolskiego ubogaca ludzi i przyczynia się do poznania oraz zrozumienia powołania do życia konsekrowanego. Każdy człowiek jest powołany przez Boga do wypełniania Jego woli, zarówno świeccy, jak i konsekrowani. Powinniśmy wzajemnie uzupełniać się i dzielić przeżywaniem naszego powołania. Dzień Życia Konsekrowanego stwarza ku temu wspaniałą okazję.

Co to znaczy być „konsekrowanym”?

To ofiarować swoje siły i zdolności na służbę Bogu oraz dla drugiego człowieka. Jako siostra zakonna rezygnuję z założenia rodziny, z fizycznego rodzicielstwa, a staję się matką duchowną. Życie konsekrowane polega na całkowitym oddaniu się Bogu. Każdego dnia dokonuję konsekracji, gdyż codziennie ofiarowuję swoje życie. „Raz dokonawszy wyboru, co dzień wybierać muszę”. ...

Monika Król

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł