Aktualności
Źródło: ARCH
Źródło: ARCH

Życie na czterech kołach

Miała 18 lat, mnóstwo planów i znajomych. Wszystko przerwał wypadek. Wcześniej biegała i tańczyła, teraz ma niewładne ręce i nogi. Wózek nie przekreślił jednak jej marzeń…

Od tamtego strasznego wydarzenia minęły prawie trzy lata. O wypadku opowiada spokojnie, daje do zrozumienia, że pogodziła się z tym, co ją spotkało. Jest świadoma, że pewnych rzeczy nie da się cofnąć. Ewa Woźniak, bo niej mowa, ma dwadzieścia jeden lat. Od urodzenia mieszka w Białej Podlaskiej. Jest wysoka, zgrabna, zadbana i uśmiechnięta. Pomimo niepełnosprawności nie zamyka się ani w domu, ani w sobie. Wychodzi do ludzi i zaraża swoim optymizmem wszystkich, z którymi się spotyka. Lubi wyzwania i chętnie stawia im czoło. Za namową znajomych postanowiła wziąć udział w I Wyborach Miss Polski na wózku. Konkurs organizuje Fundacja „Taka Jedyna”.

  Stwierdziłam, że to coś dla mnie. Konkurs ma przełamywać stereotypy. Dużym sukcesem jest już sam fakt, iż do zmagań zgłosiło się tak wiele kandydatek. Cieszę się, że kobiety na wózkach zdecydowały się na taki krok. To sukces fundacji i wszystkich pań – mówi Ewa Woźniak.

Przed wypadkiem próbowała swoich sił jako modelka. Teraz także nie ucieka od obiektywu. Chętnie bierze udział w sesjach fotograficznych. Na zdjęciach wygląda olśniewająco. Prezentuje się w pełnym makijażu i ciekawych stylizacjach. Trudno rozpoznać w niej osobę niepełnosprawną. Pozuje z prawdziwym wdziękiem. Ewa dba także o swój codzienny wygląd. Pomimo iż nie porusza palcami, potrafi sama wykonać makijaż. Umie też umalować inne dziewczyny.

Przyznaje, że przed wypadkiem była dość wysportowaną osobą, lubiła grać w siatkówkę. Obecnie gra w … rugby. Należy do lubelskiej drużyny Brave Snails. Jest jedyną kobietą w grupie. Raz w tygodniu bierze udział w treningach. Teraz przygotowuje się do trzydniowego zgrupowania w Radomiu i do zawodów w rugby na wózkach. W czerwcu spełni jedno ze swoich marzeń – będzie skakać na spadochronie. W duchu liczy też na dostanie się do finału konkursu miss…

Więcej w przyszłym numerze „EK”

 UWAGA!

Aby zagłosować na Ewę wystarczy wejść na http://jedyna-taka.pl/miss,66,ewa-wozniak.html

Swój głos należy potwierdzić w mailu. Głosowanie trwa do 23 maja. Zachęcamy do udziału!

AWAW