Rozbiły płocczanki

Dobrą skuteczność rzutową, jak i udaną grę w obronie zaprezentowały koszykarki MKK w spotkaniu z MON-POL w Płocku. Już pierwsza kwarta pokazała znaczną różnicę miedzy zespołami.

Kiedy w drugiej odsłonie spotkania siedlczanki powiększyły przewagę do solidnych rozmiarów, jedyną kwestią pozostawał końcowy rozmiar wygranej. Tradycyjnie w ostatnim akcie meczu na parkiecie pojawiły się rezerwowe zawodniczki zespołu z Siedlec, ale i tak wygrana MKK była bezapelacyjna.

Po udanej grze w pierwszej kwarcie i siedmiopunktowym prowadzeniu nic nie wskazywało na to, że siedlecki SKK może doznać pierwszej porażki w trwających rozgrywkach II ligi. Przebieg kolejnych kwart potwierdził jednak supremację gospodarzy, którzy, mając w składzie trzech koszykarzy z I drużyny grającej PLK, zrobili różnicę na korzyść swojego zespołu.

I liga kobiet

6 kolejka

MON-POL Płock – MKK Siedlce 45:99 (5:24, 13:24, 16:26, 11:25)

MKK: Mukosiej 19, Urbaniak 17, Bibrzycka 15, Salska 13, Dobrowolska 10, Krzywoń 10, Chaliburda 6, Prochenka 5, Paczkowska 4. Trener: Mollov.

Pozostałe wyniki: Baton Basket 25 Bydgoszcz – GTK Gdynia 70:88, KKS Olsztyn – AZS UMCS Lublin 78:65, SMS PZKosz Łomianki – AZS Uniwersytet Warszawski przełożony.

Pauzował: AZS Uniwersytet Gdański