Tie-break zadecydował

Siedlecki KPS zwyciężył po dogrywce w Ostrołęce, Nike zainkasowała kolejne zwycięstwo bez straty seta, zaś Huragan uległ w Międzyrzecu AZS II Olsztyn.

Do spotkania z KPS Siedlce zespół Pekpolu Ostrołęka przystąpił bez trzech zawodników ze ścisłej kadry. Mimo osłabienia gospodarze stoczyli z wyżej notowanym przeciwnikiem równy bój. Siedlczanie zaczęli spotkanie od zdecydowanej dominacji, rozbijając Pekpol w pierwszym secie do 19. W drugim to ostrołęczanie nieoczekiwanie dyktowali warunki gry i ograli gości do 20.

Kolejny set przyniósł ponowną dominację zespołu trenera Sławomira Gerymskiego i wygraną do 18. Czwarta partia od początku do końca była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie Pekpolu na przewagi zadecydowały detale. Także w tie-breaku żadnemu zespołowi nie udało się odskoczyć na kilka punktów przewagi. W pewnym momencie zespół z Ostrołęki prowadził 12:10 i wydawało się, że przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tak się nie stało, bowiem KPS zdołał wyrównać na 14:14 i zdobył kolejne dwa punkty, zapewniając sobie tym samym ostateczne zwycięstwo.

Bez polotu

II-ligowym klubom wyraźnie nie odpowiada system, jaki wprowadził Polski Związek Piłki Siatkowej w drugiej fazie rozgrywek. Zdaniem wielu obserwatorów przyznanie punktów za miejsca po zasadniczych rozgrywkach to nie najlepsze rozwiązanie. Taki system rywalizacji nie jest motywujący zwłaszcza dla tych zespołów, które mają praktycznie zapewniony ligowy byt. Wśród nich jest międzyrzecki Huragan. Drużyna trenera Marcina Śliwy w pierwszym meczu drugiej fazy rozgrywek zagrała z AZS UWM II Olsztyn. Międzyrzeczanie, nieco zmęczeni dotychczasową rywalizacją, nie zaprezentowali się najlepiej w starciu z akademikami i przegrali 0:3. Goście mogli zaimponować w Międzyrzecu grą blokiem, i dzięki temu elementowi okazali się lepsi. W pierwszym secie przeważali od początku do końca, w drugim i trzecim Huragan prowadził, jednak w końcówkach goście okazywali się lepsi.

Nowa siatkarka

Wydarzeniem ostatnich dni w węgrowskim klubie było pozyskanie nowej zawodniczki. Jest nią doświadczona skrzydłowa Joanna Szeszko. Siatkarka ma za sobą występy w ekstraklasie, zaś poprzednim klubem, jaki reprezentowała, był AZS Białystok. Pozyskanie takiej zawodniczki z pewnością wzmocni Nike, a trenerowi Robertowi Kupiszowi da większe możliwości rotowania składem i ustawienia zespołu na boisku. Nowy nabytek klubu z Węgrowa zadebiutował w zespole w spotkaniu z Murowaną Gośliną. Węgrowianki bez problemu ograły rywalki, dominując zdecydowanie w każdym z trzech setów. Zespół gości nawiązywał walkę jedynie wówczas, gdy na parkiecie pojawiały się rezerwowe zawodniczki węgrowskiego klubu. Do zakończenia rozgrywek zasadniczych Nike pozostał tylko jeden mecz z ŁKS Łódź. Potem zostaną rozegrane play-offy, w których węgrowianki zagrają do trzech zwycięstw, prawdopodobnie z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

I liga mężczyzn

19 kolejka

Energa Pekpol Ostrołęka – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 2:3 (19:25, 25:20, 18:25, 29:27, 14:16)

KPS: Kowalski, Schulz, Przybyła, Zbierski, Stańczuk, Jasiński i Sobczak (libero) oraz Rejowski, Milewski, Pruski, Rawiak. Trener: Gerymski.

Pozostałe wyniki: AGH 100RK AZS Kraków – Krispol Września 3:2, TKS Tychy – Avia Świdnik 0:3, Cuprum Lubin – Stal Nysa 3:0, Camper Wyszków – Kęczanin Kęty 3:2, MKS Będzin – Ślepsk Suwałki 3:0.