ARCH. EK
Zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych
Naszą piękną diecezjalną tradycją jest pielgrzymka osób chorych, cierpiących, osłabionych wiekiem do Matki Bożej Kodeńskiej - Matki Jedności w dniu Jej liturgicznego wspomnienia 2 lipca. Ów dzień przeżywamy jako odpust kodeński i Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce osoby starsze, niepełnosprawne, osłabione wiekiem wraz z opiekunami, kapelanami i duszpasterzami. Zachęcamy do udziału również pensjonariuszy domów pomocy społecznej i innych placówek opiekuńczo-medycznych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce osoby starsze, niepełnosprawne, osłabione wiekiem wraz z opiekunami, kapelanami i duszpasterzami. Zachęcamy do udziału również pensjonariuszy domów pomocy społecznej i innych placówek opiekuńczo-medycznych.
Prosimy księży proboszczów o pomoc swoim parafianom w dotarciu do sanktuarium kodeńskiego.
Choroba to też misja
Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Choroba to też misja”. Myśl przewodnia spotkania: choroba, osłabienie wiekiem, niepełnosprawność nie eliminują ucznia Chrystusa z odpowiedzialności za ewangelizację, nie zamykają jego możliwości działania, nie znoszą odpowiedzialności za Kościół – raczej otwierają nowe perspektywy.
Św. Jan Paweł II często powtarzał, iż „chorzy są skarbem Kościoła”. Niezwykłe jest to, że św. ...
Paweł Siedlanowski