Rozmaitości
FOT. WAJ
FOT. WAJ

Strażacy mają nową siedzibę

To jedna z największych inwestycji w bezpieczeństwo w powiecie garwolińskim w ostatnich latach.

W obecności przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, strażaków zawodowych oraz druhów OSP uroczyście otwarto nową siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie. Uroczystość połączono z Powiatowymi Obchodami Dnia Strażaka.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, parlamentarzyści, samorządowcy, kierownictwo PSP oraz liczni goście.

Nowa siedziba powstała w ramach programu modernizacji służb mundurowych na lata 2022-2025. Budowę rozpoczęto latem 2023 r., a zakończono 2025 r. uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Wartość przedsięwzięcia wyniosła blisko 31 mln zł. Zdecydowana większość środków – ponad 30,8 mln zł – pochodziła z budżetu państwa. Powiat garwoliński przekazał pod inwestycję działkę o powierzchni 1,5 ha oraz sfinansował przygotowanie dokumentacji projektowej. ...

JAWA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł