Aktualności
Być jak biskup Ignacy

Być jak biskup Ignacy

Znamy laureatów II Diecezjalnego Konkursu Literacko-Plastyczny „Nasz Patron Sługa Boży Biskup Ignacy Świrski”, organizowanego przez Biuro Postulacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego oraz Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Na konkurs – któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Być jak biskup Ignacy” – napłynęło blisko 70 prac.  Komisja konkursowa w składzie: ks. dr Paweł Kindracki – dyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, ks. dr Mariusz Świder – postulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego bp. Ignacego Świrskiego oraz Dorota Pikula-Kuziak – kustosz Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach, wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za duże zaangażowanie uczniów biorących udział w konkursie. Nadesłane prace plastyczne prezentują wysoki poziom artystyczny, a także zostały wykonane z dużą starannością i zaangażowaniem. Wybór najlepszych prac nie był łatwy – podkreśla D. Pikula-Kuziak.
Podczas oceny prac komisja zwracała szczególną uwagę na samodzielność wykonania, kreatywność, oryginalność zastosowanych technik, zgodność z tematyką konkursu oraz sposób ukazania postaci Sługi Bożego bp. I. Świrskiego.

Laureaci konkursu plastycznego

Klasy I–III
I miejsce – Alicja Kurach (Publiczna Szkoła Podstawowa w Samogoszczy), opiekun: Alicja Skiba
II miejsce – Marcelina Rodak (Szkoła Podstawowa w Radoryżu Kościelnym), opiekun: Jolanta Kuś
III miejsce – Laura Solka (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach), opiekun: Monika Piotruk
Wyróżnienia:
Hanna Dmowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach), opiekun: Monika Piotruk
Jowita Więch (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach), opiekun: Monika Piotruk

Klasy IV–VI
I miejsce – Alicja Sawiuk (Szkoła Podstawowa w Jabłoniu), opiekun: Małgorzata Łobejko
II miejsce – Łucja Roszak (Publiczna Szkoła Podstawowa w Samogoszczy), opiekun: Alicja Skiba
III miejsce – Amelia Szewczykowska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Dęblinie), opiekun: Małgorzata Sadło
Wyróżnienia:
Nikola Repko (Szkoła Podstawowa w Kobylanach), opiekun: Ewa Domańska
Aleksander Boratyński (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach), opiekun: Monika Piotruk

Klasy VII–VIII
I miejsce – Emilia Łukomska (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), opiekun: Anna Paszkowska
II miejsce – Aleksandra Kos (Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach), opiekun: Marta Głódź
III miejsce – Antonina Chudzik (Szkoła Podstawowa w Hannie), opiekun: Anna Zagajska
Wyróżnienie – Michał Dadacz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Parczewie), opiekun: Joanna Borowicz

Laureaci konkursu literackiego

I miejsce – Zuzanna Drygulska (Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej), opiekun: Wioleta Prokopiuk
III miejsce ex aequo – Dominik Ostrowski (Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach), opiekun: s. Anna Sławatyniec
III miejsce ex aequo – Jan Borek (Szkoła Podstawowa w Wólce Dobryńskiej), opiekun: Wioleta Prokopiuk
Wyróżnienie – Aleksandra Brojek (Publiczna Szkoła Podstawowa w Samogoszczy), opiekun: Alicja Skiba

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, nauczycielom, opiekunom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu prac.

Laureaci, ich opiekunowie oraz wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na Mszę św. w intencji beatyfikacji sługi Bożego bp. Ignacego Świrskiego, która zostanie odprawiona 25 czerwca, o 12.00, w katedrze siedleckiej. Po Eucharystii, w Centrum Duszpastersko-Charytatywnym Diecezji Siedleckiej, odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, a także otwarcie wystawy wszystkich prac konkursowych.