Święto szkoły
Święto szkoły
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie świętowała jubileusz 160-lecia istnienia placówki oraz 20-lecie nadania jej imienia św. Jana Pawła II.
Uroczystości zgromadziły uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli władz samorządowych oraz gości. Spotkanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy sprawowana kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Dalsza część obchodów miała miejsce w szkole. Jubileusz był okazją do wspomnień i podsumowania bogatej historii placówki. Jednym z najbardziej symbolicznych i podniosłych momentów obchodów było odsłonięcie tablicy upamiętniającej jubileusz SP oraz 20-lecie jej patronatu. Ważnym wyróżnieniem było również przyznanie Medalu Pamiątkowego „Pro Mazovia” będącego wyrazem uznania dla jej wieloletniej działalności na rzecz edukacji i lokalnej społeczności. Odebrała go dyrektor Renata Tomczuk.