O duszy i czerepie
O duszy i czerepie
Metodą „huzia na Józia” rzucili się światli Europejczycy - pokarani przez los tzw. polskim obywatelstwem - na polskiego prezydenta Karola Nawrockiego. Bo order, przez poprzednika wręczony, prezydentowi Ukrainy odebrał. O, wstydzie; o, kompromitacjo; o, dwa w jednym, czyli poruto nawet, o! Prezydent Ukrainy, żeby było wiadomo, kto tu jest kto, order kurierem odesłał, a zaraz za nim, w geście tzw. solidarności zwrócili swoje odznaczenia ukraińscy polityczni notable.
Natychmiast dołączył do nich były poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Fogler (ktoś go w ogóle kojarzy?) i – oficjalnie jako protest wobec „głupiej decyzji o odebraniu orderu Prezydentowi Ukrainy”, a tak naprawdę, żeby choć przez chwilę móc zaistnieć – też zwrócił „lokatorowi Belwederu, który coraz bardziej ośmiesza Polskę i nas wszystkich” swój samorządowy Złoty Krzyż Zasługi. ...
Anna Wolańska