Diecezja

Tysiąc młodych serc dla Rożańca

W sobotę 20 czerwca po hasłem „Razem z bł. Pauliną niesiemy różaniec światu!” w Sanktuarium Matki Bożej Budziszyńskiej w Mokobodach odbył się II Diecezjalny Kongres Dziecięcych i Młodzieżowych Kół ŻR.

Dzieciom i młodzieży z całej diecezji siedleckiej towarzyszyli rodzice, katecheci i duszpasterze. Program spotkania był ciekawy i dynamiczny. Kongres rozpoczęło wprowadzenie relikwii bł. Pauliny Jaricot i powitania.

– W diecezji działa już ponad 50 kół skupiających ponad tysiąc młodych osób modlących się na różańcu. To wielkie świadectwo wiary i nadzieja dla Kościoła – mówił ks. Michał Gosk, diecezjalny opiekun dziecięcych i młodzieżowych kół ŻR diecezji, zapowiadając, że szczególnym momentem kongresu odbywającego się po raz drugi jest pobłogosławienie proporca, który będzie jednoczył wszystkie wspólnoty. Potem był czas na integracje i zabawę. ...

LI

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł