< Powrót
Diecezjalna pielgrzymka chorych

Diecezjalna pielgrzymka chorych


Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Choroba to też misja” – zostało ono zaczerpnięte z hasła roku duszpasterskiego 2026 („Uczniowie -misjonarze”). Myśl przewodnia pielgrzymki: choroba, osłabienie wiekiem,  niepełnosprawność nie eliminują ucznia Chrystusa z odpowiedzialności za ewangelizację, za Kościół, raczej otwierają nowe perspektywy (vide: częste słowa św. Jana Pawła II, iż „chorzy są skarbem Kościoła” czy fakt, że św. Teresa od Dzieciątka Jezus, choć schorowana nigdy nie opuściła swojego klasztoru, została 14 grudnia 1927 r. ogłoszona przez papieża Pius XI główną patronką misji, misjonarzy i misjonarek świata).

Program:

· 10.30 – powitanie pielgrzymów na Kalwarii – ks. Paweł Siedlanowski, diecezjalny duszpasterz chorych

· 10.35 – Modlitwa Różańcowa w intencji chorych

· 11.00 – Konferencja: „«Moc w słabości się doskonali» (2 Kor 12,9). Choroba i starość to też misja”- ks. dr Wojciech Bartoszek – Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych

· 11.40 – Procesja Maryjna z Bazyliki na Kalwarię

· 12.00 – Suma Pontyfikalna w intencji chorych, cierpiących, osłabionych wiekiem pod przewodnictwem JE Biskupa Kazimierza Gurdy – Ordynariusza Diecezji Siedleckiej

· Adoracja Najświętszego Sakramentu, Błogosławieństwo Lourdzkie.