Rada miejska Żelechowa jednogłośnie zdecydowała o nadaniu jednej z nowych ulic imienia Mariana Euzebiusza Buksińskiego - pedagoga, żołnierza Armii Krajowej, artysty i twórcy technikum geodezyjnego.
Uroczystości związane z odsłonięciem tablicy zaplanowano na 30 maja i będą częścią obchodów jubileuszu szkolnictwa zawodowego w mieście. Marian Euzebiusz Buksiński zapisał się w historii Żelechowa jako jedna z najważniejszych postaci związanych z lokalną edukacją. Był organizatorem i wieloletnim dyrektorem szkół zawodowych, twórcą technikum geodezyjnego, nauczycielem, społecznikiem, ale także żołnierzem kampanii wrześniowej i Armii Krajowej.
Uroczystości związane z odsłonięciem tablicy zaplanowano na 30 maja i będą częścią obchodów jubileuszu szkolnictwa zawodowego w mieście. Marian Euzebiusz Buksiński zapisał się w historii Żelechowa jako jedna z najważniejszych postaci związanych z lokalną edukacją. Był organizatorem i wieloletnim dyrektorem szkół zawodowych, twórcą technikum geodezyjnego, nauczycielem, społecznikiem, ale także żołnierzem kampanii wrześniowej i Armii Krajowej.