Doczekali się zwycięstwa

Bialscy szczypiorniści po dwunastu porażkach odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując zespół z Brodnicy.

Kiedyś nawet najgorsza seria musi się skończyć i tak się stało w przypadku piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska. Po 12 przegranych z rzędu spotkaniach beniaminek z Białej Podlaskiej wreszcie sięgnął po zwycięstwo, pokonując sąsiada w tabeli zespół z Brodnicy. Pierwsze minuty były wyrównane, ale kiedy po kwadransie gospodarze objęli prowadzenie 4:3, zaczęli dyktować warunki gry.

Dobra postawa akademików z Białej Podlaskiej w drugiej części pierwszej połowy praktycznie ustawiła spotkanie. Zespół trenera Sławomira Bodasińskiego wywalczył sobie sześć bramek przewagi i mógł spokojnie rozpocząć drugą połowę. Kiedy w 35 min gospodarze wyszli na prowadzenie 20:10, mogli w dalszej części meczu kontrolować wydarzenia na parkiecie, dowożąc pewne zwycięstwo do końca.

I liga mężczyzn, gr. A

13 kolejka

AZS AWF Biała Podlaska – MKS Henri Lloyd Brodnica 36:25 (15:9).

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski – Warmijak 5, Wasiłek, Helman 7, Stefaniec 9, Kula, Rusin, Antolak 3, Jaszczuk, Krawczyk 1, Kubajka 2, Wędrak 5. Trener: Bodasiński.

Pozostałe wyniki: Wolsztyniak Wolsztyn – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:27, Meble Wójcik Elbląg – Pomezania Malbork 25:30, Real Leszno – Warszawianka Warszawa 36:24, Sokół Kościerzyna – MKS Poznań 31:28, KPR Legionowo – Kar-Do Spójnia Gdynia 36:26, Warmia Olsztyn – SMS Gdańsk 43:35.