Źródło: P
Źródło: P

Gospodarze zawiedli

Inauguracja rozgrywek w IV lidze mazowieckiej przyniosła zawód po występach naszych zespołów będących gospodarzami. Pogoń nie popisała się w meczu z Podlasiem, które wywiozło cenny remis z Siedlec, Zryw Sobolew doznał wysokiej porażki, a mińska Mazovia poniosła klęskę w starciu z Ursusem.

Grupa północna

Pogoń – Podlasie 0:0

Nie był to udany mecz dla siedleckiej Pogoni. Około 500 widzów liczyło na pewne zwycięstwo podopiecznych Przemysława Anusiewicza. Tymczasem sympatycy biało-niebieskich obejrzeli bezbarwną grę, której goście przeciwstawili ambicję i wybieganie. W pierwszej części Podlasie nieśmiało liczyło na choćby punkt w tym meczu, ale podopieczni Krzysztofa Wróbla zwęszyli szansę na zwycięstwo i po zmianie stron kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Matłacza. Między innymi okazje na gola miał Marcin Siedlecki. Golkiper gospodarzy jednak ani razu w tym spotkaniu nie pomylił się, czego nie można powiedzieć o Mariuszu Kruku, który w 84’ nie wykorzystał świetnej okazji do otwarcia wyniku. W przerwie zmieniony został dobrze grający Piotr Baliński, który zgłosił odczuwalny ból pachwiny. Najlepiej w Pogoni zagrał Paweł Matłacz, dobrą zmianę dał Kamil Tomas, spory potencjał widoczny był u Jakuba Krzyżanowskiego i Jarosława Krajewskiego (debiut w oficjalnym meczu siedlczan). Nigeryjczyk Ifi zaprezentował jedną dobrą akcję przy linii. A Podlasie? Udane debiuty w nowych barwach zaliczyli: Tomasz Baca, Paweł Guba i Radosław Gręda oraz stary-nowy sokołowianin Łukasz Damętko. Sokołowanie zagrali dobre spotkanie w Siedlcach i przy większej skuteczności mogli pokusić się o wygraną.

IV liga mazowiecka

17 kolejka

Pogoń Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 0:0. Pogoń: Matłacz – Iliński, Stromecki, Padysz, Baliński (46′ Tomas) – Kwiatkowski (57′ Kruk), Paczkowski (83′ Ł. Wójcik), Krzyżanowski, Poszalski – Firus (64′ Ifi), Krajewski. Trener: Anusiewicz. Podlasia: Ardej – Sawicki, Baca, Guba, Zduniak – Parzonka (52′ Tchórzewski), Wróbel, Gręda (75′ Laskowski), Damętko – Siedlecki (86′ Głowacz), Gała (52′ Krysiński). Trener: Wróbel.

Pozostałe wyniki: *Naprzód Zielonki – Okęcie Warszawa 0:2 *MKS Mława – MKS Przasnysz 3:1, *Huragan Wołomin – Korona Ostrołęka 2:0 *Kryształ Glinojeck – MKS Ciechanów 2:3 *Hutnik Warszawa – Przyszłość Włochy 2:2 *Victoria Sulejówek – Mazur Radzymin 0:1 *Polonia II Warszawa – Kormoran Łąck 0:3 walkower. Pauzowała: Tęcza 34 Płońsk.

Grupa południowa

Mazovia – Ursus 0:7

Spotkanie do jednej bramki. Osłabiona brakiem pięciu kluczowych piłkarzy Mazovia nie była w stanie sprostać wyzwaniu pt. „Ursus”. Mińszczanie zapłacili za kłopoty z przygotowaniami i sytuację kadrową w zespole. Spotkanie zostało przerwane na 5 minut z powodu zamieszek na trybunach wywołanych przez połączone siły kibiców Ursusa i Victorii Sulejówek. Porządek przywróciły służby porządkowe i policja.

Zryw – Pogoń G. 0:3

Z mającą ambicje trzecioligowe Pogonią Grodzisk gospodarze do około 60 minuty toczyli w miarę wyrównany pojedynek, mając do przerwy okazje na gola, której nie wykorzystał Orlikowski. Strata gola w 62 minucie przez Zryw rozluźniła szyki zespołu z Sobolewa. Goście zaczęli coraz bardziej dominować, co potwierdzili zdobyciem kolejnych dwóch bramek. Pogoń zasłużenie pokonała gospodarzy, którzy jednak pokazali, że w kolejnych meczach nie powinni być tylko dostarczycielem punktów.

XVII kolejka

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Ursus Warszawa 0:7 (0:2). Mazovia: Karmelita – Chlebicki, Biernacki, Siwy, Dziuba (65’ Pytlawski), Kozakiewicz, Stelmach, Ostrowski, Gałązka, Przyborowski, Chomicz. Trener: Puchalski.

Zryw Sobolew – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3 (0:0).  Zryw: Stańczuk – Cieśla, Marcińczak, Zackiewicz, Kazimierak, Włodarczyk (80 Michalec), Redka (46 M.Tywanek), Siwak, Sutarek, Piorun, Orlikowski Trener: G. Tomala.

Mszczonowianka Mszczonów – Amur Wilga 3:0 walkower (Amur wycofał się z rozgrywek)

Pozostałe wyniki: *Korona Góra Kalwaria – KS Piaseczno 3:4 *Wulkan Zakrzew – KS Warka 1:1 *Sparta Jazgarzew – Skra Obory 0:2 *Szydłowianka Szydłowiec – Pilica Białobrzegi 1:0 *Piast Piastów – Zwolenianka Zwoleń 0:4 *Pauzował: Radomiak Radom.