Źródło: Maciej Sztajnert

Grają jak z nut

Siedlecki SKK wygrał zdecydowanie dwa kolejne mecze.

Spisujący się bardzo dobrze w rundzie rewanżowej rozgrywek koszykarze SKK Siedlce pokonali dwie kolejne ligowe przeszkody. W Pruszkowie zmierzyli się ze Zniczem, który w tegorocznych rozgrywkach nie przegrał meczu na własnym parkiecie. Jak się okazało, miało to miejsce tylko do meczu z SKK. W konfrontacji z zespołem z Pruszkowa SKK zagrał bardzo dobrze w obronie i pozwolił rywalom zdobyć zaledwie 42 punkty. Gospodarze trzymali się nieźle przez pierwszą część meczu. W trzeciej kwarcie SKK wyraźnie odjechał, by w ostatniej części meczu zwiększyć swoją przewagę i wygrać różnicą 20 punktów. Z kolei w meczu z Polskim Cukrem siedlczanie zaczęli z wysokiego C. Po pierwszej kwarcie prowadzili już różnicą 14 punktów, w drugiej gospodarze zagrali nieco słabiej, co pozwoliło odrobić rywalom część strat. Po zmianie stron w dwóch następnych kwartach dominacja siedlczan nie podlegała dyskusji do tego stopnia, że trener Araszkiewicz mógł pod koniec meczu wpuścić na parkiet głębokie rezerwy.

24 kolejka

Znicz Basket Pruszków – SKK Siedlce 42:62 (10:13, 12:11, 12:24, 8:14)

SKK: Basiński 15, Czerwonka 11, Ratajczak 10, Przybylski 10, Kowalczuk 8, Sulima 6, Holnicki-Szulc 2, Kotwicki, Rędzia, Nędzi, Czyż. Trener: Araszkiewicz

Pozostałe wyniki: SIDEn Polski Cukier Toruń – Sudety Jelenia Góra 67:57, MKS Dąbrowa Górnicza – Sportino Inowrocław 69:87, AZS Radex Szczecin – Rosa Radom 76:80, Start Gdynia – Sokół Łańcut 93:54, AZS Polfarmex Kutno – MOSiR Krosno 62:63, Start Olimp Lublin – Spójnia Stargard Szczeciński 69:64 (oba mecze rozegrane 18 lutego)

25 kolejka

SKK Siedlce – Polski Cukier Toruń 80:56 (25:11, 16:20, 19:13, 20:12)

SKK: Czerwonka 21, Przybylski 15, Basiński 11, Sulima 11, Ratajczak 10, Kowalczuk 8, Czyż 2, Nędzi 2, Kotwicki, Rędzia, Holnicki-Szulc, Rafał. Trener: Araszkiewicz

Pozostałe wyniki: Sokół – Start 56:69, Sportino – Znicz 71:73, Sudety – AZS Szczecin 76:85, Rosa – AZS Kutno 72:71, MOSiR – Polonia 75:65, Spójnia – MKS Dąbrowa – przełożony, Pauza: Start