Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Gratulacje i dyplomy

20 czerwca studenci międzyrzeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście zakończyli kolejny, dla wielu z nich już piąty, rok studiów.

Na zakończenie roku akademickiego słuchacze UTW zaprosili do restauracji „Zacisze” na Międzyrzeckich Jeziorkach swoich przyjaciół z miejscowego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz gości, którym chcieli odwdzięczyć się za pomoc i wsparcie.

Gratulacje

– Kolejny rok za nami. Dziękujemy, że jesteście i pomagacie nam – powiedziała szefowa zarządu UTW Krystyna Matejek. Osobiście podziękowała też staroście bialskiemu Tadeuszowi Łazowskiemu i burmistrzowi Międzyrzeca Arturowi Grzybowi za aktywne wspieranie „uniwersyteckiej” działalności. Prezent od słuchaczy UTW otrzymali również: sekretarz miasta Elżbieta Dedelis, instruktorzy Elżbieta Kamasa i Piotr Woźniak oraz reprezentująca Miejski Ośrodek Kultury Anna Czerwińska. Burmistrz wręczył ponad 60 dyplomów ukończenia roku akademickiego, gratulując studentom seniorom i życząc im chęci do nauki w kolejnych latach studiów.

Odznaczenia

Spotkanie seniorów stało się także okazją do wyróżnienia osób działających na rzecz PZERiI. Przedstawiciele związku przyznali trzy Złote Odznaki Honorowe. Za zasługi dla związku otrzymali je: Elżbieta Mackiewicz z zarządu PSS „Społem”, skarbnik Genowefa Kot i sekretarz związku Krystyna Nazaruk.

Uroczystość uświetnił występ koła teatralnego UTW i zespołu śpiewaczego, które powstały w ostatnim roku akademickim. Po części oficjalnej, przedstawieniu, wierszach i piosenkach, nadszedł czas na wspólną biesiadę i tańce.

Aktywni

UTW w Międzyrzecu jest filią lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Działa od 2007 r., od dwóch lat pod skrzydłami MOK. W tym czasie słuchacze UTW aktywnie korzystali z zajęć z informatyki, warsztatów fotograficznych, aerobiku, ruchu przy muzyce i gimnastyki rehabilitacyjnej. Studenci uczyli się języka angielskiego, słuchali wykładów z historii sztuki oraz korzystali z zajęć na pływalni, a w ostatnim roku brali udział w zajęciach plastycznych i teatralnych. Oprócz tego seniorzy organizowali spotkania towarzyskie, wycieczki, zabawy i ogniska, często wspólnie z przyjaciółmi z międzyrzeckiego oddziału PZERiI.

BZ