Diecezja

Idźcie do Józefa!

Tegoroczna nowenna przed uroczystością św. Józefa rozpocznie się w sobotę 11 marca. W kolejnych dniach  będą zawierzane Bogu przez wstawiennictwo patrona poszczególne dekanaty naszej diecezji.

Idźcie do Józefa! - powtarzane od dziesięcioleci słowa zachęty do uczestnictwa w marcowym nabożeństwie przyniosły plon. Każdego roku przez dziewięć dni poprzedzających uroczystość św. Józefa parafianie oraz pielgrzymi przybywający do sanktuarium z diecezji i spoza jej granic gromadzą się przed ołtarzem z piękną figurą patrona, ufni w moc jego wstawiennictwa u Boga. „Św. Józef nie zawiedzie!” - powtarzają, a wyrazem ich wiary są składane na kartkach i odczytywane w kolejnych dniach nowenny prośby.

Czciciele św. Józefa nie kryją też radości z nadania kościołowi w Szpakach rangi diecezjalnego sanktuarium. Polecając orędownictwu patrona życie rodzinne i zawodowe, pamiętają również o swoich wspólnotach parafialnych. Troską o Kościół lokalny podyktowany jest także zamysł tegorocznego nabożeństwa. – W kolejnych dniach nowenny chcemy zawierzać Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa poszczególne dekanaty naszej diecezji – wyjaśnia ks. Sławomir Harasimiuk, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium.

 

Od 11 marca, o 19.30

Liturgiczne wspomnienie św. Józefa tradycyjnie obchodzone jest 19 marca. ...

AW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł